Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen nyomtató lenne a jó?

Milyen nyomtató lenne a jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Az a problémám, hogy névjegykártya-kartonra nyomtattam ma szöveget (színes, kicsit fényes vékony karton, kifejezetten névjegykártyához valónak mondták a papírboltban).

Sima nyomtatóval nyomtattam rá melóhelyen (azt hiszem, tintasugaras, de ehhez a részhez ránézésre nem feltétlen értek :/), és úgy jártam, hogy az amúgy szuper nyomtató összekoszolta a kartont, illetve, ahogy hozzáértem, le is koptak a betűk, képek róla.


Milyen nyomtatóval kellene nyomtatni rá, hogy minőségi legyen? Lézernyomtató esetleg? Vagy másegyéb?



2016. ápr. 27. 22:30
 1/7 Lajos54 ***** válasza:

Egyrészt a papír leírását kellene megnézni (csomagoláson, vagy katalógusban), hogy mihez, milyen nyomtatóhoz javasolják.

Másrészt a nyomtatás előtt a nyomtató beállításainál megkeresni azt a részt, ahol a papírtípust be lehet állítani, és a megfelelőt kiválasztani.

2016. ápr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Kartonra inkább lézeres nyomtatóval ajánlott nyomtatni. Ha kinézted a nyomtatót, akkor itt megtudod nézni, hogy kartonra megfelelő-e. [link]

Pl:ha a nyomtatód HP Color LaserJet CM1312 MFP, akkor: [link] hp/PDF/cm1312.pdf

Súly


60–176 g/m² (HP lézer

borítópapírral akár 200 g/m², HP

lézer fényes fotópapírral akár 220

g/m²)

2016. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 A papír átlátszó nejlon csomagolásban volt, nincs rajta leírás, hogy milyen nyomtatóhoz ajánlják, az irodaszeres eladóval beszélgettem, azért esett erre a választás, mert viszonylag vékony, tehát a legtöbb nyomtató viszi, címke szerint névjegykártya karton a becses neve. Ennyi. A papírtípust meg nyilván beállítottam, ennyire gyökér nem vagyok a kütyükhöz, ennek ellenére történt a fenti, ezért a kérdésem. :)


#2 Időközben kiderítettem az adott nyomtató típusát (munkahelyi, nem saját, ezért a bénázás), viszont fajtára hp laserjet, csak régebbi típus, nem azok, amik az általad linkelt oldalon vannak. Viszont akkor, ha elvileg kéne, hogy szépen nyomjon rá, akkor végképp nem értem, hogy miért jártam így, hogy kopik és maszatol. :(

2016. ápr. 28. 17:15
 4/7 Lajos54 ***** válasza:

Ha "kopik és maszatol", akkor vagy mégsem volt jól beállítva a papírtípus, vagy a papír nem használható lézernyomtatóba.


Én is jártam már úgy, hogy mikor mégegy oklevelet kellett kinyomtatnom, a nagy sietségben elfelejtettem átállítani vastag papírra a nyomtatót, a normál maradt beállítva.

Már akkor elkenődött és maszatos volt, amikor jött ki a lap a nyomtatóból, ráadásul ami ki volt nyomtatva, kézzel kenhető volt.

Ugyanis nem mindegy, hogy a használt festékport milyen módszerrel égeti bele a nyomtató a papírba.

2016. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Időközben visszamentem a boltba, ahol vettem, az eladónak sikerült címkét vadásznia a raktárból a kartonhoz. Ott ráadásul azt írja, hogy tintasugaras, lézer, és fénymásolóhoz is jó, teljesen tanácstalan vagyok. :( Bár persze, hogy pontosan hány grammos, véletlenül se írja.


#4 Köszönöm, megpróbálok akkor játszani a papírtípussal, hátha egy másik beállítással szebben nyomja.

2016. ápr. 29. 08:34
 6/7 A kérdező kommentje:

Olyan, mintha nem is égetné bele a tintát a papírba, csak rányomná. :/ Rendesen érezni a betűket a nyomaton, és el is kenődik, le is kopik, ha hozzányúlok.

Kipróbáltam most 3-4 féle kartonbeállítással (rákerestem neten, hogy kb. milyen vastag lehet a névjegykarton), de folyamatosan ugyanezt csinálja.

2016. ápr. 29. 10:00
 7/7 Lajos54 ***** válasza:

Akkor valószínűleg a papírral van gond.

Nekem a Xerox által gyártott, Colotech+ iGen3 típusú, 200 g/négyzetméter papírja vált be oklevél illetve névjegy nyomtatásra. "Sima" fekete-fehér (HP 1020, ill. HP 1005-ös), valamint Samsung CLP 320 színes lézernyomtatóval is.

2016. ápr. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!