Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki elmondaná hogyan...

Bence2601 kérdése:

Valaki elmondaná hogyan működik a VR szemüveg telefonnal?

Figyelt kérdés
Tudom hogy mi az meg hogy mire való de a beüzemelését nem ismerem. Láttam tegnap azt az új vr szemüveget a neten (vr box) aminek még az ára is jó és az a problémám hogy minek vegyek olyat ha azt se tudom hogy kell használni? Tudom hogy gépre rá lehet kötni és úgy játszani de ahhoz izmos gép kell nekem meg nem elég jó... Viszont azt hogy a szemüveggel meg az okostelefonnal mit lehet csinálni az érdekelne! Olvastam tegnap a neten hogy le kell tölteni alkalmazást a telefonra es berakni a szemüvegbe de pontosan nem tudom. Hogyan lehet játszani vr szemüveggel és telefonnal?

2016. máj. 2. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Telefonra a neked tetsző alkalmazás telepít. pl.: [link]


Telefon belegyömöszöl a szemüvegbe és a lencséket beállít: https://www.youtube.com/watch?v=4UMjEsoUx_4


Alkalmazás elindít, szemüveg felvesz (mert ha felvetted, nem éred el a képernyőt :-) ). Azután vagy nézed az elindított videót vagy játszol, amihez kell egy vezérlő is (pl. bluetooth-os):


https://www.youtube.com/watch?v=j5jlEZ0t9XQ

2016. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Mint ahogy írtad, csak egy olyan program vagy játék kell a telefonodra ami VR kompatibilis. Csak beteszed a VR szemüvegbe és kész. A szemüvegnek kis túlzással csak annyi a lényege hogy a szemed előtt tartsa a mobilt :D Na jó kicsit több. Vagyis a telefon kijelzőjét látod a szemüvegbe épített, speciális lencséken keresztül. Itt már azért szerintem minimum kell egy Full HD-s megjelenőtővel ellátott telefon a jó képminőségért. A komolyabb(drágább) VR szemüvegek nem a telefon giroszkópját használják hanem sajáttal rendelkeznek így még akadás mentesebb élményt tudnak nyújtani. Bár ezek nem minden telefonnal kompatibilisek.

Nagyjából...

2016. máj. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek, már értem viszont lenne még egy kérdésem! Sony Xperia z1 compact-om van és az a kérdésem hogy belemegy? Mert lehet hogy a 4.3"-es kijelző kicsi.
2016. máj. 2. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!