Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék tápegységet venni...

Szeretnék tápegységet venni mimimum 500 w-at. Olyat ami le is adja ezt a teljesítményt és aminek jó a hatásfoka. Coller Master-re gondoltam, nem horror áron. Ja és halk legyen. Van valami ötlet?

Figyelt kérdés
2016. máj. 6. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen hardverek mellé, max mekkora keretből?
2016. máj. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez lenne a gép:

i3 4160 proci

nvidia 750gtx 2gb videokártya

MSI H81M-P33 alaplap

Kingston 2x4GB DDR3L 1600MHz HyperX Fury Black HX316LC10FBK2/8 memória

Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD

2016. máj. 9. 11:09
 3/8 A kérdező kommentje:
max 15k
2016. máj. 9. 11:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Ehhez egy 300W-os táp is bőségesen (!) elég lenne, hiszen nincs a gépedben komoly fogyasztású alkatrész. Ha nézel egy minőségi 400-450W-os tápot azzal is simán jó lennél és még fejlesztésben is nyugodtan gondolkodhatnál.

Sok opció van ebben a sávban, amiket meg mernék venni. Például XFX TS 430W, Super Flower Amazon 450W, Be Quiet! System Power 7 400W, Seasonoc SS-400ET stb

2016. máj. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp500w akarok most egy 450w van benne csak régi és hangos cooler master esetleg?
2016. máj. 10. 07:36
 6/8 anonim ***** válasza:
A minőséget és a megbízhatóságot nem wattra mérik illetve a névleges teljesítmény sem tükröz minden tulajdonságot (például az ágakon leadható stabil, hosszútávú valós teljesítmény stb). A cooler master sem gyárt tápot csak matricázik és vannak jobb illetve gyengébb cuccaik is. A relatív olcsó, sokwattos megoldások általában nem túl jó minőségűek. A géped amúgy is kifejezetten alacsony fogyasztású...az enyém sokkal nagyobb fogyasztású (FX6300 @4GHz, GTX960 OC, 3db HDD, 3db rendszerhűtő) mégis simán viszi egy nagyon jó fajta 450-es táp!
2016. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor mondanál pár alternatívát legalább?Nem értek hozzá olyaan kell ami tényleg leadja azt a teljesítményt és nem kamu.Ja meg csöndes legyen ami nem egy utolsó.15000 ft a határ de az már nagyon a felső határ.
2016. máj. 11. 19:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Szokták mondani, hogy a processzor a számítógép agya. Ha ez így van, akkor a tápegység a szíve. Bizony nem mindegy, hogy milyen egységre bízzuk a gépünk energia ellátását, hiszen egy rossz, nem túl megbízható modell több kárt okozhat, mint amennyit ér. A névleges teljesítmény sem sokat mondó adat, hiszen van aki a csúcs teljesítményt tünteti fel (amit lehet, hogy csak pár másodpercig bír az egység vagy rosszabb esetben még hamarabb be is dobja a törülközőt) amíg mások a hosszú távon leadható garantált teljesítményt. Nem mindegy az ágak felosztása sem. Egy modern tápegység a névleges teljesítményének akár 80-90%-át a 12V-os ágon képes leadni, ahonnan a fő fogyasztók (a CPU és a videokártya) kérik a betevőjüket. A jó belső alkatrészek biztosítják a hosszú élettartamot, az ágakon a stabil feszültségeket különböző terhelési tartományokban is illetve több be és kimeneti védelmi megoldással is fel vannak vértezve. A jó hatásfok annyit jelent, hogy kevesebb a veszteség azaz kisebb a hőtermelés és a bemeneten felvett többletteljesítmény. Egyéni szükség szerint számít a csatlakozók mennyisége és hossza is, de valaki igényelhet moduláris felépítést is (némi felárért).

Sok tápegység csak matricázva van azaz jóval kevesebb gyártó van a piacon, mint ahány márkával találkozni a polcokon. Vannak gyártók akik saját néven is forgalmaznak egységeket, vannak akik csak belsőket gyártanak, vannak akik csak matricáznak míg mások több megoldást alkalmaznak házon belül (saját és matricázott tápokkal is jelen vannak).

Vásárlás előtt érdemes lehet teszteket és szakértők véleményét is elolvasni az adott termékről, mert csak márka és wattok alapján nem nagyon lehet helyesen vagy jól dönteni.

Nevesebb tápegység és belső gyártók: FSP, Sirtec, Seasonic, Enermax, Enhance, Delta, Channel Well

Nevesebb matricázók: Be Quiet!, Chieftec, XFX, Corsair, Thermaltake, Cooler Master stb

Én a vásárolható márkák közül hármat emelnék ki: Seasonic, FSP és Be Quiet! Ezekkel szerintem nehéz befürödni. Természetesen más márkákből is vannak remek darabok, de jobban utána kell olvasni, hogy pontosan mit is vesz az ember. Nekem egy Seasonic belsős Corsait tápom van (már 8 éves, 5 é garival adták és még ma is elég halkan teszi a dolgát. Sajnos pont ezt a modellt már nem kapni, de vannak még hasonlók, bár többnyire 15k felett sajnos).

Ez a táp például nagyon hasonló tudású az enyémhez, amennyire Én tudom ajánlott kategóriás ez is:

[link]

Seasonic belső (ha minden igaz), a legfontosabb 12V ág nincs felosztva és max 408W teljesítményig van hitelesítve, ami nem kevés (a gépedet kétszer is simán elbírná), 85% hatásfok, hosszú harisnyázott kábelek stb

Ha muszáj 15k alatt maradni, akkor talán a Superlower vagy a Chieftek CTG szériás 450W-os egységeit nézegetném meg. A corsair CX430 is vállalható lehet, de már nem olyan jó, mint a híres elődje a CX400-as (ami már szintén nem kapható). Ilyen kis fogyasztású gépbe egy Be Quiet vagy seasonic 400-as egység is jó választás lehet, de előtte jó lenne konkretizálni fórumokon, hogy ezek közül melyik lenne a legjobb. Nem vagyok most naprakész ebben a témában...

2016. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!