Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem olyan a youtube,...

Miért nem olyan a youtube, mint androidon?

Figyelt kérdés

Pár napja megfogalmazódott a kérdés bennem, hogy miért nem annyira felhasználó barát a youtube, mint telefonon?

Nekem elég szimpatikus, hogy amiközben nézek egy videót, azt lehúzhatom kis méretbe (egy kis ablakba) és közben ugyanúgy tudok videókat keresgetni.


2016. máj. 10. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Érintőképernyőn nincsen sem billentyű, sem egér. Ezért annak felülete a lehető legegyszerűbbre van megcsinálni, hogy ne kelljen komplex műveleteket elvégezni az ujjakkal, csak húzásokat vagy bökéseket.


Számítógépen nem kell semerre húzgálni a videót, mert ott az egérrel 1 kattintással új lapra nyithatsz videót, egy kézzel vagy egy kattintással új lapot nyithatsz a böngészőben. Ezek szintén minimális műveletek. Ugyanúgy tudsz böngészni két youtube-lapot egymás mellett, hogy az egyikben megy a tartalom míg a másikban válogatsz. Androidon ez azért van egymásra helyezve és nem mellé, hogy ne kelljen 1 ujjal húzgálni és váltogatni az ablakokat, ami egérrel jelentősen egyszerűbb.

2016. máj. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként viszont nem lenne hülyeség, és nem is lehetetlen megcsinálni. Tumblr-en pl. van olyan, hogy a dashboardon feljön egy videó, elindítod, aztán görgetsz tovább, a videó meg automatikusan kimegy oldalra, és a képernyőn marad, amíg le nem állítod, vagy vissza nem teszed. Sztem valami ilyesminek a youtube-on is lenne értelme, bár az tény, hogy több ablakkal így is megoldható, és valszeg a youtube-oldalak kódja is bonyolultabb, nehezebb egy alapvető működésbeli változást implementálni. De azért írd meg nekik, hogy legalább tudják, van ilyesmire igény :)
2016. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Itt szimplán a kényelemről van szó. Főleg azóta, hogy telefonon ezt használom. Elindítom a kedvenc zeném, közben megnézem mit töltöttek fel az általam követett youtubeosok, vagy mit ajánlanak hírek/zenék/játékok alatt.

Na meg hiába böngészek a videók közt, közben ugyanúgy látom mit csinál.

Nincs az, hogy ugrálok egyik lapról a másikra.

Most is meglehet oldani simán szerintem, hogy van egy kis nyíl a videó aljában, és nem ujjal hanem egérrel rákattintok, és lerakja picibe a jobb alsó sarokba.

Közben meg azon az oldalon tudom használni a többi funkciót. Ha ez egy régi telefonon elmegy, nemhiszem, hogy bármelyik gépet lefogná. Na meg aki nem akarná használni, az nem húzza le. :)

2016. máj. 10. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!