Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxot lehet úgy telepíteni,...

Linuxot lehet úgy telepíteni, hogy bizonyos részeit SSD-re bizonyosakat HDD-re telepítem fel?

Figyelt kérdés
Most akarok új laptopot venni. A keretbe csak kis SSD fér bele legfeljebb. Ha max 30 GB SSD van, akkor a linux mappaszerkezetek melyik részét melyik mappákat kell oda rakni? A swapnak is jó SSD-n lenni gondolom. Egy Ubuntu, vagy Kubuntu ráfér normálisan 8GB SSD-re?

2016. máj. 12. 22:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ez után se lenne szó róla csak kíváncsi voltam, akkor mihez jó az SSD.
2016. máj. 12. 23:14
 12/15 Dongaben ***** válasza:
Sebesség... A számítógép leglassabb eleme a merevlemez volt. Ezt a hátrányt az SSD erősen javította! Mondjuk...hétköznapi felhasználó nem nagyon veszi észre a különbséget. (Ha nem mai játékokról van szó...) Én nem vagyok "gamer", de azért észreveszem video, vagy képszerkesztésnél...Szóval: mégis jó...:D
2016. máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ha nagyobb grafikai igényű programozó környezeteket használok akkor jó az SSD, vagy erre fölösleges?
2016. máj. 12. 23:29
 14/15 Dongaben ***** válasza:
Ahhoz inkább komolyabb videókártya kellene.
2016. máj. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Helló!

Nekem egy DELL XPS14-em van 500GB HDD és 32GB SSD-vel, szóval szerintem nagyjából ez az, amit keresel.

Én is olyan particionálást használok, ami a rendszer egy részét az SSD-re telepíti és a többi részét a HDD-re. A laptop így eléggé gyors, kb 13-15s alatt bebootol, jelenleg linux mint 17.3 cinnamon van rajta de ubuntuval és kubuntuval is használtam már.

A következő particiók vannak az SSD-n:

/boot 512MB

/usr 12GB

/root 18GB

/boot/efi 128MB

a HDD-n pedig:

/home 450 GB

/swap 4 GB


A swap-ot nem célszerű az SSD-re tenni, mivel flash memória nem bírja a sok írást.

Remélem, segítettem.

2016. máj. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!