Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Két kérdésem van, amiben...

Két kérdésem van, amiben segítség kellen. Meg tudná valaki fogalmazni, hogy mik azok a tömörített fájlok? A neten kerestem már, de sehol se találtam rá választ. És milyen különleges tulajdonságokkal rendelkezhet egy PNG fájl?

Figyelt kérdés

2016. máj. 15. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Fájlok tömörítése:

1. Veszteséges tömörítés: amikor a képek, videók stb. minőségét csökkentjük.

2. Veszteség nélküli tömörítés: egy mappát egy "fájlba" tömörítünk. A fájl mérete nem lesz sokkal kisebb, de hamarabb másolható (a tomörített fájlt az op.rendszer egy fájlként kezeli ezért hamarabb másolja, míg a mappában lévő fájlokat egyenként). Általában akkor szokták használni, amikor több fájlt akarnak email-on küldeni ugyszerre. Windows Explorer-rel úgy csomagolunk, hogy kijelöljük a csomagolni kívánt fájlokat, jobb klikk, küldés, tömörített mappa. Ennek a kiterjesztése .zip lesz. Léteznek más kiterjesztésű csomagolt fájlok is:.rar, .iso, stb. Egyeseket a Windows explorer nem tud megnyitani. Azokhoz le kell tölteni a WinRAR-t, vagy a WinZIP-et. Én ajánlom a WinRAR, de mikor telepíted a .zip-ről vedd le a pipát!! A tömörített fájlokkal kibontás után lehet dolgozni.

Remélem az egyik kérdésedre jól válaszoltam.

2016. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Elfelejtettem írni, hogy a Veszteséges tömörítés nem visszafordítható.

A második kérdésedre a válasz:

[link]

Az egyik előnye az, hogy ki lehet szedni a hátterét.

2016. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2016. máj. 15. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!