Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Csatornák keresése?

Csatornák keresése?

Figyelt kérdés
Atari 2600 klónt csatlakoztatom a televízióhoz, de egyik csatornán sem jön be 0-99 között. Az eredeti távkapcsoló évekkel ezelőtt tönkrement, így a videomagnóhoz tartozó távkapcsolót használom helyette. Hogyan tudnék enélkül elindítani egy keresést, mely során a készülék önmagától megtalálná a megfelelő csatornát?

2016. máj. 23. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

WoW de jó ilyen kérdéseket is látni!


Arra emlékszem, hogy nálam is egy analóg csatornán kellett manuális keresést és finomhangolást végrehajtanom, és természetesen, mikor megtaláltam, akkor azt elmentettem.

2016. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint te már jártál hasonlóképp. Tudnál segíteni nekem? Mert szó szerint semmit nem értek a témához.
2016. máj. 23. 13:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem másfajta régi gépeim vannak, de az elv ugyanaz.


1.: Összekötöd a számítógépet a TV-vel.

2.: Bekapcsolod a számítógépet.

3.: Elkezded keresni a TV-n manuálisan a csatornát, vagy kiválasztod a video-csatornát (AV) és finomhangolod... ...keresed a számítógép képét.

2016. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Manuálisan nem találtam egy csatornán sem képet, finomhangolást hogyan kell végezni? Egyébként az Atarihoz nincs AV kábel, csak antennakábel, ha ez változtat valamin.
2016. máj. 23. 14:51
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Az ilyen régebbi kütyük, mint pl. az Atari, Commodore64 stb. tartalmaztak egy mini rádiófrekvenciás egységet (mint egy mini TV-adó), ami általában valahol az UHF sáv vége felé "adott". Olyan kicsi teljesítményűek voltak, hogy csak kábellel lehetett csatlakoztatni őket a TV antenna bemenetére. Ugyanúgy rá kellett hangolni a TV készüléket, mintha TV adó lenne.

A TV készülékednél az a bizonyos 0-99 "csatorna" az csak program hely lehet, azon belül, program helyenként kellene hangolni a valódi csatornák között. Volt aztán olyan TV, amelyik képes volt automatikus keresésre, a talált adókat pedig eltárolta sorban egymás után, mindig a következő programhelyre.

Hogy a te TV-den ezt hogyan lehetne manuálisan, távvezérlő nélkül megcsinálni, ahhoz a TV típusát is tudni kellene. De ha rákeresel a pontos típusra, utána írva mondjuk azt, hogy manual, talán te is találhatsz egyet. A legtöbb TV-nél volt lehetőség a távvezérlő nélkül, kis (eldugott) nyomógombokkal is az állomás keresésre.

2016. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!