Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol, honnan tudok bitcoint-ot...

Hol, honnan tudok bitcoint-ot szerezni?

Figyelt kérdés

Ezt meg (is) lehet vásárolni,mint pl. más devizát (pl. USA dollárt,eurót,stb.)?A bitcointot forgalmazzák valahol,pl. tőzsdén,stb.?

Úgy tudom,van erre valami módszer,valami bányászat,.Ez hogy működik?Tud ebben valaki segíteni?

Még pár kérdés:

-Hogy tudom a bitcintomat „realizálni”?Vagyis:

-Hogy tudok vele (pl. boltban,szállodában) fizetni?

-Hogy adnak vissza belőle?

-Hol tartom a bitcointot? (Mert hogy nem a pénztárcában,az is biztos! :) )

-Honnan tudom,hogy adott helyen (pl. boltban,szállodában) tudok vele fizetni?

-Van -e olyan hely a neten,ahol megtudhatom az éppen aktuális árfolyamot?


Tudom,sok kérdésem van:Bocs!

Várom a válaszokat:Előre is köszi,sziasztok!



2016. máj. 24. 18:01
 1/2 Reiber Péter ***** válasza:
100%

[link]


Ha még megvan, ez teljesen biztonságos, legális meg minden, rég használtam.


Vannak netes oldalak, ahol lehet bitcoinra váltani, de rengeteg a spam-vírus-reklám-kéretlen link a netnek ebben a sötétszürke részében, amilyen naiv a kérdésed, életveszélyes lenne póbálkoznod.


[link]


Itt olvasgass.


Röviden a bitcoin olyan, mint egy senki által nem kezelt bankszámla. Képtelenségnek tűnik, hogy sehol egy meghatározott fix helyen nincs nyilvántartva, mennyi pénzed van, de ettől még ez nem lehetetlen.


Röviden:

Egyszerűen van egy "szám", egy titkos kulcs, ez az un. "virtuális pénztárcád".


Mikor hazsnálod, óvodásan leírva, ezzel a kóddal "letitkosítassz" és "feloldassz" virtuális coinokat, na, igy a tied a pénz.


Ellenőrizni mindenki tudja, hogy a tied, de hamisítani nem, sem hozzátenni (bár azt nem fog senki) sem elvenni nem tud a tárcádból.


Te ebből csak technikailag annyit érzékelsz, hogy egy bitcoin ketzelő progi mutatja mennyi pénzed van, és lehetőséged van költeni, amit pedig veszel vagy mások adnak neked, az megjelenik a tárcádban, mintha csak egy bank vezetné az egyenlegedet egy szerveren, és ott nézegetnéd a számnlát.


Ebben a buli az ,hogy nincs bank, a számlád sehol nincs ott, illetve mindenhol ott van(!), titkosítva.


Kicsit olyan, mint a torrent, sehol nincs egy helyen, és mégis mindehol ott van,így befolyásolhatatlan, leállíthatatlan, hamisíthatatlan, stb. --Legalábbis elméletben.--


Nem tud a kormány, adóhivatal, senki sem hozzád kötni semmit, (a tárca pont ugy virtuálisan a tied mint egy névtelen email fiók) és lefoglalni, zárolni, elvinni sem tudja senki, még maga a CIA sem.


Onnan tudod, hol lehet fizetni, hogy kiírják. Azért ne várd, hogy átlag szálloda vagy bolt elfogadja, ez kicsit speciális dolog ehhez. Mág weboldalak sem sok helyen fogadják el sajnos.


Visszaadás(?!?) az értelmezhetetlen.

Ez olyan, mint egy kártya-számla, ha fizetsz egy bankkártyával a számládon lévő 652ezerből 3916 forintot, senki nem "ad vissza" semmit, levonódik fillére pontosan az összeg és kész.

A bitcoinnál is így lesz.

2016. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Reiber Péter:Köszönöm a válaszod!
2016. máj. 24. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!