Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék számítógépen mikrofo...

Szeretnék számítógépen mikrofon segítségével JÓ minőségű ének- és hangszer (gitár) hangot felvenni, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Stúdiómikrofonra van szükség, esetleg 15-20ezres árkategóriában más mikrofonok? Legyen szíves olyan írni aki csinál(t) ilyet, avagy közvetlen kapcsolatban áll olyannal aki csinál! Az ének-vokál hangot felvenni szeretném, illetve hangfalra kötni gyakorlás szempontjából, ugyanígy hangszerrel. Jobb minőséget szeretnék, mint amit egy gagyi mikrofon ad, tehát lehetőleg azt a legjobb minőséget, amit lakásban produkálni lehet és később rákeverni zenére esetleg, vagy valami más módon felhasználni.
2008. szept. 25. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
hat nem a mikorfon az eslo! hanem egy studio hangkartya vagy legalabb ami megkozeliti, ha igazan jo felvetelt akarsz mert az alap hangkartyak eleg zajosak! ami megkozeliti a nagyon jo minoseget de meg nem studio cucc az pl a creative Sound Blaster kartyak
2008. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az elozo hozzaszolo vagyok, a mikrofonrol annyit hogy nem kell a legkomolyabb cucc hozza egyszerre is fel tudod venni gitar + hang akkro kevero kell hozza valami egyszerubb is megteszi! ( itt nem az alap pc s mikrofonra gondoltam mikor egyszerubbet mondtam :P )
2008. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért hallható különbség van mikrofon és mikorofon között is. Egy olcsóbb vezetékes Shure mikrofon már megteszi egy kis házi hangstúdióba. A mai hangkártyák (nem az alaplapi) már elég jó minőségű hangfelvételre képesek akár 48KHz-es mintavételezéssel is. De! A hangkártyák minrofon bemenete zajos, mindenképpen javaslom egy egyszerűbb keverő vagy legalágg egy külső mikrofon illesztő erősítő használatát, amit a hangkártya line bemenetére lehet kapcsolni.

Vidéki rádióban dolgozok, stúdió minőségű hangot lehet rögzíteni akár egy soundblaster pro hangkártyával is. Persze sokat számít a helység akusztikája is. És persze egy jó audió vágó program sem árt ha van. Azzal lehet fölvenni is, akár multitrack rendszerben is, tehát külön a gitárt aztán alájátszod az énekhangot vag ymásik hangszert és a végén össze lehet illeszteni az egészet, és ha kell bármit lehet korrigálni bármelyik sávon, vagy újat lehet hozzá tenni. Na de ez már kicsit bonyolultabb dolog, ismerni kell hozzá a progi kezelését elég komolyan.

2008. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, engem igazán az alapoktól érdekelne a dolog, Sound blaster 16os hangkártyám van ha jól emlékszem, egy ősrégi. Nem értek nagyon hozzá, de amikor 5.1-es hangfalrendszert akartam venni azt mondták 5.1-es hangkártya is kell hozzá. Szóval azt gondoltam h valami hangkártyát kell majd vennem. Mikrofon az világos h kell, azon kívül érdekelne, hogy mi kell még hozzá. Említettétek a keverőt. Ehhez nem értek, nem tudom hol lehet kapni ilyet és pontosan mit szolgál és milyet vegyek. Szívesen fogadok tanácsot és segítséget. Köszönöm előre is!
2008. szept. 26. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az alapoktól vagy kíváncsi a témakörre, akkor google-hadjárat.
2008. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!