Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez mitől van? (Gmail)

Ez mitől van? (Gmail)

Figyelt kérdés

Szóval.Nekem van egy gmail fiókom, már régóta ezt használom.Május 15.-e óta több olyan email is érkezett a fiókomra, hogy valaki megpróbált belépni a fiókomba, de a gmail nem engedte bejelentkezni.Egészen konkrétan május 15 óta 6db ilyen emailt kaptam, ami szerint háromszor Oroszországból, egyszer Fehéroroszországból, egyszer Irakból és egyszer Indiából. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez mitől van, vagy tényleg van ilyen vagy valami. Lehet, hogy csak én vagyok teljesen idióta, és nem tudom értelmezni ezeket az emailokat, bár ezt kétlem.A legutolsó ilyen email egyébként tegnap volt.


Ez állt az emailban: (A nevemet meg az emailomat a biztonság kedvéért nem akarom mutatni)


Kedves ******!

Valaki megpróbált belépni Google-fiókjába (**********@gmail.com) az Ön jelszavával egy olyan alkalmazásból, amely nem felel meg a modern biztonsági követelményeknek.

Részletek:

2016. május 29., vasárnap 21:12 (moszkvai téli idő)

Oroszország*

Nyomatékosan javasoljuk, hogy biztonságos alkalmazást használjon – például a Gmailt – fiókja eléréséhez. A Google minden egyes alkalmazása megfelel ezeknek a biztonsági normáknak. Azonban ha kevésbé biztonságos alkalmazást használ, akkor fiókja sebezhetővé válhat. További információ


A Google leállította ezt a bejelentkezési kísérletet, de azért nézze át a legutóbb használt eszközeit:


TEKINTSE ÁT ESZKÖZEIT MOST


Üdvözlettel:

A Google-fiók csapata



2016. máj. 30. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Változtass jelszót 10+ karakter ÉS kérj kétlépcsős bejelentkeztetést.
2016. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszodat!
2016. máj. 30. 19:19
 3/4 San Bernardo ***** válasza:

1-nek igaza van, és nem vicc. Néhány hete bejárta a sajtót egy komoly hír, hogy (pont oroszok) feltörték sok millió gmailes fiókját (meg még néhány mást is, de a gmail a legnagyobb), és sürgősen változtassa meg mindenki a gmail jelszavait. Ezt maga a Google is hivatalosan megerősítette, és figyelmeztett körlevélben. Nyilván az oroszok nem mindenkiébe piszkálnak bele, és főleg az izgalmasabb dolgokat és felhasználókat támadják, de belekerülhettél valószínűleg a próbálkozásaik körébe. sürgős jelszóváltás.

Megjegyzés: a közhiedelemmel ellentétben, noha ajánlatos többféle karakter, a feltörhetőséget elsősorban nem a bonyolultság, hanem a jelszó hossza határozza meg. Tehát nem vicc volt a Google levél.

2016. máj. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez ijesztő, köszönöm szépen neked is, hogy írtál.
2016. máj. 31. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!