Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért fagy le az XP telepítő?

Miért fagy le az XP telepítő?

Figyelt kérdés

Egy régi laptopon (HP Compaq nx7010) próbálom telepíteni a Windows XP-t, de a telepítő mindig kifagy, amikor 34 perc van hátra. Miért pont itt? Újraindítás után sem ugorja át ezt a pontot.


Mit tehetnék, hogy mégis feltelepüljön?


Természetesen több lemezzel is próbálkoztam, hogy kiszűrjem a lemezhibát.


Esetleg lehet még szektorhiba?


Próbálkoztam egy másik XP-vel, de abban sajna nincs Sata támogatás, így el sem indult. Biosban keresgettem az ahci módot, hátha ide-re állítva menni fog, de egyszerűen nincs benne ilyen opció.


HELP! :)



2016. jún. 1. 13:28
 1/6 nagydororg válasza:
lehet hogy fel kell driverezni vagy nem ismeri fel a meghajtót. de lehet hogy nem is fagy le csak sokat másol vagy ilyesmi.vagy a cd olvasó szar
2016. jún. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy lefagy, mert az egeret mozgatva sem reagál semmire.


Ha a meghajtót nem ismerné fel, a telepítés sem indulna el... Persze ettől függetlenül előfordulhat a cd olvasó / vinyó hibája, de nekem gyanús, hogy vmi másról van szó, ugyanis akkor (szerintem) össze-vissza jelentkezne a fagyás és nem mindig pontosan ugyanazon a ponton.


Ahogy olvasgatom, sokaknak van hasonló problémájuk, állítólag valamilyen "hardver konfliktus" okozza, gondolom nem tud azonosítani a telepítő vmit. Megoldást még nem találtam. Többszöri újraindítás után sem tud ezen továbblépni.

2016. jún. 1. 14:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem maga a telepítő rossz. Keress másikat, írd CD-re. Ha úgy sem működik próbáld USB-ről telepíteni.
2016. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egy teljesen más XP-t és ugyanúgy megakad ugyanott...
2016. jún. 2. 09:00
 5/6 A kérdező kommentje:

A következővel próbálkoztam egy tipp után:


amikor a 34. perchez ér, nyomtam egy shift+f10-et és a következőket írtam be:


cd \windows\inf

ren infcache.1 *.old

ren oem*.inf *.old (erre azt írta, hogy nem megfelelő sintaxis.. nem találtam rá más formátumot, ezért 2. körben kihagytam)

del C:\windows\setupapi.log

exit


Sajnos nem segített, pedig ezt sok helyen írják megoldásnak.


Van még itt egy újabb tipp, de ehhez nem tudom a megfelelő parancsokat:

"Ha sikeresen lefutott (azaz nem dobott hibát), indítsd újra a rendszert és nézd meg sikerül e továbbhaladni a telepítőnek. Egy kis időt adj neki.


Ha ugyan az a probléma, a Setup.log fájlokat kell átnézni, hol akadt el a folyamat. Újraindítás után nyomd le a Shift+F10 billentyűkombinációt, mely a parancssort hozza elő. A %windir% helyen keresd a Pnplog.txt fáljt. Legegyszerűbb, ha a parancssorba először a notepad parancsot írod be, mely előhozza a jegyettömböt. Ezután Fálj, megnyitás és a C:\Windows vagy C:Winnt mappában megkeresed a Pnplog.txt állományt. Ezt a fájlt a telepítő akkor készíti ha hardver konfliktusba ütközik. Tehát csak ekkor lehet jelen. Azt a hardvert keresd, melyet a telepitő próbál átugrani a következő újrainduláskor (skip).


Átnézheted a Setupapi.log, és Setupact.log fájlokat is. Próbáld megtalálni, melyik eszköz felismerésekor akadt meg a folyamat. Ehhez elég átnézni a .log fájlok utolsó 10-15 sorát.


Ha megtaláltad, melyik eszközön akad el a folyamat, próbáld lecsatlakoztatni (természetesen csak akkor ha nem olyan hardverről van szó, mely mindenképpen szükséges a számítógép működéséhez)."

Esetleg az ehhez szükséges parancsban tudna vki segíteni? :) hátha ez megoldja.

2016. jún. 2. 09:35
 6/6 A kérdező kommentje:

egy fél lépés előre:

kifagyás után, mielőtt még bebootolna a win, nyomtam egy F8-at és kiválasztottam a "Hibakereső mód"-ot.. ennek hála továbblépet a kritikus ponton! majd amint bejöttek a területi és nyelvi beállítások, ismét fagyás... :(

2016. jún. 2. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!