Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség? Linux Mint:...

Mi a különbség? Linux Mint: Cinnamon, Mate, KDE, Xfce között?

Figyelt kérdés
2016. jún. 3. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Más kezelőfelületek, azaz GUI-k, más megjelenéssel, funkciókkal, bármelyiket használhatod az azzal kompatibilis Linux-rendszerrel.

Nekem például Cinnamon van fent, meg vagy vele elégedve, nem eszik sokat, hasonlít a Windows XP-re.

2016. jún. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a kezelőfelület. Programokban is. A cinnamon, a nemo-t, az xfce a thunart, a mate a caja fájlkezelőt használja. Az alapprogramok, amelyek elindulnak és szükségesek az alap működéshez is különböznek, ezért van az, hogy gyengébb géphez xfce-t, közepeshez mate-t, ha pedig elég jó géped van cinnamont telepítesz. A linux ezért jó. Minden géphez azt választod ki, amelyik a legjobb arra.
2016. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alain Delon ***** válasza:
Más a megjelenés, más a testreszabhatóság, más a szoftverellátottság. Bár a szoftvereket lehet keresztbe telepíteni, pl. KDE-re Xfce programot. A számára szükséges függőségeket "lehozza magának. Én KDE-t használok openSUSE-n. Ennek az az egyik legnagyobb, már itt is többször kitárgyalt bűne, hogy csilli-villi, vagyis szép a megjelenése, és még tovább "csicsázható". Egyesek állítják, hogy nagy a rendszerigénye, de én még ezt nem vettem észre. A szoftverellátottságát én kiválónak mondanám.
2016. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 László Próféta válasza:

Szerény véleményem szerint ez kb olyan lehet, hogy melyik Linux felülethez milyen gép dukál elv.

A Minix M1200-ás géphez a Mate és a Cinnamon egyáltalán nem passzol, mert elsőre összeomlik rajta, míg az Xfce és a Gnome2 vígan futkos rajta.

Egy közepes 775-ös gépen a Mate a Cinnamon és az Xfce elfutkos, míg a KDE rendszer csak nehézkesen (nagyon memória és videokártya függő).

Egy 1155-ös gépen még nem próbáltam ki ezen rendszereket, de ami késik nem múlik.

2016. jún. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!