Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi időközönként javasolt...

Mennyi időközönként javasolt a Windows XP rendszer újratelepítése? (folyt. Lenn)

Figyelt kérdés
Milyen gyakran kell a Windows XP rendszert újratelepíteni, ha az adott gépet napi rendszerességgel használják, továbbá az internetre is naponta csatlakozik, azt is használva. De a kezelő csak felhasználó, vagyis nem nagyon ért hozzá...így hamarabb vannak rajta felesleges programok (és a rossz törlés miatt maradékok is) - pl. amikor egy konkrét program telepít egyéb eszköztárat, ha az illető nem távolítja el a pipát, hogy ne települjön. Ilyen esetben milyen gyakran ajánlott újratelepíteni a rendszert?
2010. ápr. 11. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:

2-3 hónap - XP

3 hónap - Vista

8-9 or more - Windows 7

Tapasztalat...

2010. ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én a saját gépemet min. 6 havonta telepítem újra, de persze nem csak felhasználó vagyok, hanem tudom, hogy hogyan kell programokat megfelelően eltávolítani (nem csak sima delet, stb.), továbbá nem engedem, hogy egyes számomra szükséges programok telepítéskor minden egyéb felesleges dolgot rám kényszerítsenek. Így tapasztalatom alapján nekem 5-6 hónapig általában okés az itthoni gép.


Ami miatt kérdeztem, az az, hogy az egyik ismerősöm inkább csak felhasználó, és nem hitte el nekem, hogy a kérdésben leírt esetben 3 havonta ajánlott az újratelepítés...


Várok még további válaszokat is, tapasztalatokat. :) Köszönöm.

2010. ápr. 11. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok: 3 hónap után is mehet, de nekem akkor már nagyon lelassul, elszemetesedik...

Most Windows 7-t használok, Szept.02 óta és semmi baja, jó lassúság itt is van, de negyedannyi mint a XP-be volt. Vista is nagyon elszemetesedett, meg az kínozza a winyókat.

2010. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem xp fél múltán is gyors volt,windows 7 már nem.. Idővel belassul,hiába nyalják ennyire egyesek így úgy jó.. (:
2010. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*fél év,sorry (:
2010. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor érdemes újratelepíteni, ha gond van vele.

Ha jól használod, nem szedsz le virusokat, programokat melyek belenyúlhatnak a Windows dolgaiba, akkor akár 3 évig is kibirja. Nekem kibirta, csak a fontosabb fájlokat raktam újra néha(start -> run:sfc /scannow).

Neked a sok eszköztárat kellene letöröld, meg az ilyesmiket. Ha a felhasználó nem ért nagyon hozzá, akkor javaslom 6 hónaponta újratenni.

2010. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én már vagy 6 éve nem telepítettem újra mégis jól működik és csak kicsit lassult be.
2013. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!