Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem használja a gépem a...

Miért nem használja a gépem a teljes rendelkezésére álló memóriát?

Figyelt kérdés

4 GB memóriával van szerelve a gépem, ez kissé komolyabb feladatoknál igen jól jön... ne, ha a gép méltóztatná az egészet használni. Most nemrég egy renderelés alatt elleőrizem az erőforrások használatát Task Managerben, és ezt találtam:


[link]


Többször is összeadtam minden apróságnak a memóriahasználatát, és sosem hoztam ki még 2500 MB-ot sem, ami a 4 GB-nak jóval kevesebb, mint 86%-a. Mi leht az ok? Vannak olyan háttéralkalmazások, amiket a Task Manager nem lát, és éppen ennyit elvesznek a RAMból? Elképesztően idegesítő, túlságosan hamar elfogy a memóriám, de még ha elég is lenne, elvi szinten idegesít, hogy a gép nem használja ki a lehetőségeit.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 8. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
64 bites windows kell hozzá
2016. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

1#. Ne beszélj hülyeségeket, nem kell 64 bites Windows 4 giga ramhoz, annyit még pont meg tud címezni.


Amit nem látsz az az előtöltés(a Windows elemzi a felhasználói szokásait, és a gyakran használt programok bizonyos komponenseit előre betölti, hogy azokat gyorsabban el tudd indítani)Amint, erre a memória területre szükség van a Windows automatikusan felszabadítja azt. Tehát nincs teljesítmény veszteség, csak nyereség, hiszen az alapból kihasználatlan területet aknázza ki.

A másik ami nem látszik az a lemez cache, azaz gyorsítótár.

2016. jún. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1: Megvan.


#2: Tehát, mikor szükség lenne arra a plusz másfél gigára, akkor majd megkapja azt a program, aminek szüksége van rá? Ez esetben megnyugodtam, és köszönöm szépen!

2016. jún. 9. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!