Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért magas a cpu és ram...

Miért magas a cpu és ram használat újratelepítés után?

Figyelt kérdés
Úgy kezdődött, hogy bekaptam egy ronda vírust, újratelepítettem a gépet és utána már éreztem, hogy valami nem stimmel. Általában játékra (wot) használom és másodpercekre lefagy közben és lagol, valószínűleg a cpu és ram használat miatt. Lefutattam különböző teszteket, nem írt hardverproblémát, vírust nem talált, újratelepítettem megint és ugyanez. Rendesen formáztam, de már a tiszta win7 is bakapcsolás után min 50+cpu használattal és legalább ennyi ram használattal kezd. Tanácstalan vagyok.

2016. jún. 13. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vannak olyan vírusok amik még újratelepítés után is fennmaradtak.Lehet nem vírus de anti malware-val próbáld meg.Ez előássa az ilyen vírusokat ha az van a gépen
2016. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gábor_79 ***** válasza:
Telepítés után ez normális bizonyos ideig. Ekkor végzi el a járulékos dolgokat ami a rendszerrel kapcsolatos.
2016. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 pinkpancser ***** válasza:
Nézd meg mi használja a procit. Ha svchost.exe, akkor a rendszer csinálja még a hülyeségeit, és el fog tartani egy ideig.
2016. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Két tippem van :


1. Virus (Virusirtás)


2. Ami valószínűbb : Windows update


Windows Updatével két dolgot tehetsz :


2.1. Ujraregisztrálod a Windows update fájljait (ha használni szeretnéd a Windows updatét), erre két módszer van :

- Automata (Microsoft script) : [link]


- Masnuális : [link]


2.2. Véglegesen kikapcsolod a Windows Updatét (két helyen kell kikapcsolni, vezérlőpultban és a services.msc-ben is) :


Windows Update kikapcsolása :


Kattits rá az adott svchostra, jobb egér gomb és "Ugrás szolgáltatá(so)kra" menüpont, nézd meg milyen szolgáltatásokat takar az svchost folyamata.


Ha az emlitett windows update is benne van a szolgáltatásokban akkor próbáld meg első lépésben a szolgáltatást leállitani (Windows Update) Jobb egér a Windows Updaténés : "Szolgáltatás leállitása".


Aztán ha ez okozza a gondot akkor a következőek a teendők azért, hogy ne induljon el minden ki/be kapcsolásnál:


1. Kikapcsolod a Windows Updatét a vezérlőpultban


2. Leállitod a szolgáltatások közül a Windows Updatét : keresés/futtatás : services.msc

Megkeresed a windows updatét, először katt kétszer rá, a megjelenő ablakban először "Leállitás" gomb, majd a leengedő részét az ablaknak tedd át "Letiltva"-ra


Egy kép (XP-s, de szinte minden windowsban igy kell - max nem elől kell keresni, hanem a W-betűsöknél) : [link]


Sok sikert.

üdv.

2016. jún. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vírusírtó, malwerírtó semmit nem talált, a windows update kikapcsoltam rögtön, nem derül ki mi okozza, mert amint belépek a futó folyamatokba, visszaesik a cpu használat és a kis hamis eltűnik. Nincs nyoma semminek, az automatikus indításban sincs semmi, szóval tanácstalan vagyok.
2016. jún. 14. 09:03
 6/11 anonim ***** válasza:

1 vagyok.


Esetleg valamint nem ronthattál el újrarakás közben?Lehet megint újra kéne pakolni a rendszert hátha

2016. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2-szer raktam újra, de semmi nem változott.
2016. jún. 14. 15:59
 8/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Windows updatét mindkét helyen kikapcsoltad ?


Ha igen akkor esetlegesen okozhatja a gondot valamelyik hardwer. Teszteld a hardvereket (pl aida 64)


Sok sikert.

Üdv.

2016. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kikapcsoltam, teszteltem és semmi.
2016. jún. 14. 16:42
 10/11 Gábor_79 ***** válasza:
És vártál kettőnél több napot, hogy utána is csinálja e? Milyen processzorod van egyébként? Manapság én is észrevettem, hogy van egy folyamat (scvhost), ami masszívan használja a processzort, de nálam elfér. Régen nem volt ilyen. A windows update kézi frissítésre van állítva.
2016. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!