Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik MacBook-ot érdemes...

Melyik MacBook-ot érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

300-400 ezer forintom lenne rá, többet nem tudtam összegyűjteni ballagás ellenére se.

Haverom mondta, hogy megéri, mert nem "lassul be", meg ilyenek.. Egyetemre kellene jövőre, tehát főleg erre használnám + néha filmet néznék rajta.


2016. jún. 14. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért jó lenne tudni, hogy milyen szakra akarsz menni, s ott milyen szoftverek kellenek majd.
2016. jún. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Orvosira :)
2016. jún. 14. 22:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem valamelyik erősebb Air. Nem hiszem, hogy orvosin erőforrásigényes szoftvereket kellene futtatnod, az meg könnyű, szóval nem gáz, ha egész nap rajtad lóg egy oldaltáskában..
2016. jún. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ha megnézed az Apple termékkínálatát, láthatod hogy 400k-ból sok választási lehetőséged nincsen. A gyengébbik 13-as Air 360k, ezen kívül csak a két 11-es Air fér bele a keretbe.

Teljesítmény szempontjából nyilván nem a 100-150 ezres laptopokkal kell hasonlítgatni, de egy 400k-s Win-es ultrabookkal összemérve, nem lesz szignifikáns a különbség.

Ezért a pénzért egy laptopba nyilván erősebb hardvert, nagyobb kijelzőt kapsz, ez viszont természetesen valamennyibe a hordozhatóság kárára megy, neked kell tudni melyik tulajdonság a fontosabb.

Persze azt se szabad figyelmen kívül hagyni, mert tény, hogy az Apple termékek bizonyos körökben magasabb presztízs értékkel bírnak, ez úgymond be van építve az árukba. Ez viszont megint csak egyéni nézőpont kérdése, hogy ilyen szempontokat is figyelembe veszel-e.


De hogy a kérdésre konkrétan is válaszoljak, nyilván az előbb említett 13-as Air éri meg legjobban a rendelkezésre álló keretből.

[link]

2016. jún. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! :)


A hordozhatosag nem fontos annyira. Tudtok mondani hasonlo/jobb teljesitmenyu gepeket ezert az arert?

2016. jún. 15. 09:44
 6/6 anonim válasza:

Gondolom magaddal fogod cipelni egész nap, szóval én mindenképpen Air-ben gondolkoznék.


Elmondhatnád azért h mennyit tudsz jelenleg rászánni, mert akkor könnyebb lenne.. Végülis nem mindegy hogy 300 vagy 400 ezret tudsz kifizetni érte. Vagy esetleg a kettő között vagy valahol, ami lehet 20-70 ezer is...

300 hoz közelebb: [link]


400 hoz közelebb: [link]


Remélem tudtam segíteni :)


Amúgy! ha nekem kéne venni, és teszem azt van 400 ezrem, akkor a 400 ezrest választanám mert 2x akkora tárhely és memória jár hozzá.


Dönts Te!

2016. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!