Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vannak itt Ubuntu felhasználók?

Vannak itt Ubuntu felhasználók?

Figyelt kérdés
Lenne egy két kérdésem. pl a Windowsos programok elindítását illetően
2010. ápr. 12. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Írd a kérdést, megpróbálok segíteni.
2010. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Leszögezem, hogy teljesen kezdő vagyok.

A lényeg a lényeg. Mostanában utánanéztem az Ubuntunak. Felraktam Virtual Boxba. Arra már sikerült rájönnöm magamtól, hogy hogyan lehet egyszerűbb programokat beszerezni. (a nevét nem tudom, de a programok törlésénél beírom a keresőbe, pl hogy pidgin kidobja stb...)

A Wine-vel sikerült megnyitnom egy programot, többet nem próbáltam, mert így is iszonyat lassú virtual boxban a rendszer. Egyéb kérdés:

- Nvidia Geforce 7600GS és egyéb driverek telepítése

- Windowsos játékok telepítése és futtatása (nem Crysis, Serious Sam legelsőbb része, szóval inkább ilyen régebbiek)

És emellett, hogy mennyivel futnak jobban vagy rosszabban a játékok.


Gép adatai:

3GHZ 1MB cache 800mhz fsb

Geforce 7600GS 256MB

Winfast TV 2000XP TV TUNER

Audigy 2ZS hangkártya

2010. ápr. 12. 20:10
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, igen. 1GB DDR RAM
2010. ápr. 12. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:

A drivereket az Ubuntu automatikusan telepíti, nem kell evvel foglalkozni, kivéve, ha nincsenek nyílt forrású meghajtók, ekkor a felső menüsorban jobboldalt egy zöld ikon (ha jól emlékszem) jelzi, hogy vannak, arra rákattintva fel is ajánlja a telepítést.


Windows-os játékot Wine-al lehet telepíteni, igazából kevés program van, mely nem megy evvel, igaz nem próbáltam még sokat, de azok mentek. Természetesen egy kicsit lassabb, de nálam a COD4 akadás-mentesen ment single playeren vele, gondolom régebbi játékok simán futnak.


Programokat, ahol valószínűleg te is az alkalmazások/ubuntu szofverközpont-on keresztül szoktam telepíteni leggyakrabban, illetve még a rendszer/adminisztráció/synaptikus csomagkezelő, itt is lehet. Beírtam a pidgin-t, úgy látom, az is ilyen msn szerűség, ami pedig az Ubuntuba (legalábbis a 9.10-be biztosan) be van építve Empathy üzenetküldő néven.

Javaslom, hogy egy kicsit vegyél le valamelyik partíciódból (egy 10Gb bőven elég), és arra telepítsd fel, így indításkor lehet választani, hogy a Windows-t, vagy az Ubuntu-t indítsa el, így ki tudod próbálni rendesen működés közben, de ettől még nem kell letörölni a Windows-t sem.

Akár Windows alatt is levehetsz valamilyen partíciókezelő programmal ennyit (EASUS Partition Magic például), de telepítésnél is van egy partíciókezelő.

2010. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És még egy kérdésem lenne. Most adják ki 2 hét múlva a 10.04-et. Ha felrakom a mostanit, akkor azt majd tudom frissíteni újratelepítés nélkül a 10.04-re?
2010. ápr. 13. 22:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyan én még nem csináltam, de lehet:

[link]

2010. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!