Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan keszul egy videojatek?

Hogyan keszul egy videojatek?

Figyelt kérdés

#játék #videójáték #hogyan keszul
2016. jún. 24. 21:11
 1/3 Amarok Tonrar ***** válasza:
76%
2016. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a technikai részletekkel vagyok tisztában, tehát csak erről tudok beszélni. Ma a legelterjedtebb mód, hogy vesznek, készítenek, vagy csak használnak egy már kész game engine-t. Jelenleg az egyik legnépszerűbb az Unreal Engine, és a Unity. A működésük nagyon hasonló, indítás után a fejlesztő kap egy virtuális 3D-s teret, ahol felépítheti a játékot. Egy játék elkészítéséhez általában modellekre, anyagokra*, hangokra, animációkra, és scriptekre van szükség. A legtöbb game engine-ben a scripteket, és az anyagokat kivéve nem lehet egyiket se megalkotni**, tehát egy külső programot kell használni a létrehozásukhoz, majd a kész modelleket, hangokat beimportálni a game engine-be, ahol fel lehet őket használni. Ha már minden szükséges asset meg van akkor kezdődhet a pálya összerakása, ez úgy kell elképzelni, mint egy pályaszerkesztőt, tehát lerakod a falakat, a tetőt, az egyéb épületeket, növényeket, lámpákat stb.. A modellek lerakása után jön a fényelés, hogy hova milyen fényforrást rakunk. Ez nagyon fontos, mert a fények***, nagy mértékben befolyásolják egy játék hangulatát, és képkockasebességét. Én a fényeléshez kötöm, de biztos, máshova sorolják a vizuális effektek elhelyezését, mint pl.: egy tűz, füstölgő, gőzölgés, felhők, szikrázás, madarak stb. Ha ezzel meg vagy, akkor jöhetnek a scriptek****. A scriptek befolyásolják egy egy karakter viselkedését, lelőjön, elfusson előled stb, tehát hogy mikor mit reagáljon. De ugyan így kell script pl.: egy ajtóhoz, hogy amikor odamész és megnyomod pl.: az E billentyűt, akkor lejátsszon egy animációt****, amiben az ajtó kinyílik.

Még így utólag megjegyzem, hogy nem kell mindent magadnak létrehozni az UE, és a Unity tartalmaz egy piacteret, ahol meg tudod venni magadnak azokat az asseteket, amiket nem akarsz, vagy nincs erőforrásod létrehozni, és nem zavar, hogy esetleg más játékban is benne lesznek. Akármilyen hülyén is hangzik, olcsóbb megvenni egy utcai lámpa pakkot 50 dolcsiért, ha egy lámpa kell belőle akkor is, mint fizetni egy modellezőnek, hogy modellezze, textúrázza anyagozza, és scriptelje be, mert igen egy lámpának is kell script, legalábbis, ha működő lámpáról van szó, nem csak egy díszletről.



*Meghatározzák hogy milyen színű, csillogású, átlátszóságú stb. egy felület

**-Modellezni lehet Unreal Engine-ben, de nagyon fapados, és optimalizálatlan az eredmény.

-Animációkat is létre lehet hozni benne, de változó, hogy a külső program, vagy az UE-hoz e jobb(célszerűbb) eredményt.

-Az anyagok létrehozására az UE, tartalmaz egy node alapú anyag szerkesztőt, ami az egyik legfejlettebb azok közül amiket ismerek.

***-Általában két fajta fényforrás van, az egyik a statikus, ami a játék folyamán sose mozdulhat el, és a movable, ami bármikor elmozdulhat. Első gépigénye sokkal kisebb, mivel a játékfejlesztése során az árnyékok az úgynevezett bakelés során kerülnek rögzítésre a tárgyak felületére, épp ezért nem tudnak elmozdulni. Esztétikailag is ez hozza általában a legjobb minőséget. A movable fényforrásokat általában járművekre, vagy zseblámpákra használják, ez elég gépigényes, és korlátozva van az egy jelenetben használt movable fényforrások száma. Esztétikailag erősen kifogásolható eredményt hoz.

****A scriptek létrehozására az UE tartalmaz egy szintén node alapú felületet, ahol remek kis scripteket lehet alkotni nagyon könnyen, ezt Blueprint editornak hívják, és szinte minden megvalósítható benne. Az optimalizációját firtatják, nekem nincs negatív tapasztalatom vele.

*****Az animációt nem úgy kell elképzelni, hogy lejátszik, egy videót, hanem egy model a scriptben meghatározott útvonalat követve elmozdul stb.

2016. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
wao 2. , koszonom a kimerito valaszt!! : )
2016. jún. 24. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!