Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újratelepítés után gyakori...

Újratelepítés után gyakori kék halál probléma fordul elő a számítógépemen. Linkelek leírásban egy képet róla, hogy pontosan miről is lenne szó. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

KÉP A HIBAÜZENETRŐL: [link]

A napokban újratelepítettem a notebookomat, ami egy Lenovo IdeaPad G505s típusú gép.

A probléma ott kezdődött, amikor feltelepítettem a Photoshop-ot a gépre és elindítottam.

Maga a program elindult, de amint új dokumentumot szerettem volna létrehozni, a gép megállt és kék halált jelzett. Újratelepítettem párszor a programot is és azóta a számítógépre is újra raktam már háromszor a windows-t is, de a probléma még mindig jelentkezik.

Próbáltam már a videó kártya újratelepítését is, két különböző driverral is (az egyik régebbi kiadás) de ez sem orvosolta a problémát. Valaki esetleg tudna nekem megoldást javasolni erre a problémára?



#driver #kék halál #Windows telepítés #számítógép telepítés #számítógép fagyás #számítógép újraindulás
2016. jún. 28. 09:45
 1/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Esetleg egy másik dirextx telepités vagy frissités.


Először is analizáld a hibát (bár ki is irta : atikmdag.sys, de azért nem árt megnézni) : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


Nézd meg ezt : [link]


Sok sikert.

üdv.

2016. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat!

Igen, az általad linkelt kérdést én is megtaláltam már és láttam, hogy ott a BlueScreenView nevű programot ajánlják a probléma analizálására.

Ki is próbáltam, de nem igazán értem, hogy mit is kellene rajta látnom.

Én legalábbis nem látom, hogy valamire is hibát jelezne. Így fest nálam a 3. összeomlás után a dolog:

[link]


Az oké, hogy ott van a 0x00000116-os nevű hibaellenörző kód, amiből ki tudok indulni, rá is kerestem már, de eddig még megoldást nem találtam a problémámra. Az atikmpag. sys fájl hiba üzenetére szintén rákerestem, még erre sem találtam épkézláb megoldást.


Mondjuk addig eljutottam, hogy csökkentett módban az eszközkezelőn keresztül letöröltem a videó kártya driverját. És érdekesség képen elindítottam a photoshopot és működött.

Majd újraraktam a videó kártya drivert és ismét jelentkezett a hiba.

Nem értem, hogy hogy van ez.


Ha esetleg valaki tudna még valami segítséget ajánlani, ami segítene ebben a helyzetben, azt nagyon megköszönném!

2016. jún. 28. 16:46
 3/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem akkor a következő van : Elkezded keresni a videokártyádnak megfelelő drivereket a legfrissebbtől a legöregebb felé haladva és letöltöd/telepited/kipróbálod, ha nem jó letörlöd, keresel még régebbit.


Ha egyikkel sem jó, akkor passzolok.


Esetleg még szóba jöhet hogy nem setup programot töltesz a video kártyához, hanem INF filés fájlokat és úgy próbálod a telepitést.


Add meg a hardverazonositóját a videokártyádnak, és megnézem nekem milyen driverek vannak hozzá (kell még az operációs rendszer neve : win7/win8/win10 és a bit száma is - 32/64)


Hardverazonositós driverkeresés : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


Sok sikert.

üdv.

2016. jún. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia.


A gépben 2 integrált videó kártya van.

1.

AMD Radeon HD 7640G + 8570M Dual Graphics


PCI\VEN_1002&DEV_9903&SUBSYS_380417AA&REV_00

PCI\VEN_1002&DEV_9903&SUBSYS_380417AA

PCI\VEN_1002&DEV_9903&CC_030000

PCI\VEN_1002&DEV_9903&CC_0300


2.

AMD Radeon HD 8570M


PCI\VEN_1002&DEV_6663&SUBSYS_380417AA&REV_00

PCI\VEN_1002&DEV_6663&SUBSYS_380417AA

PCI\VEN_1002&DEV_6663&CC_038000

PCI\VEN_1002&DEV_6663&CC_0380


Elkezdek akkor még driverek után kutakodni, de szerintem ehhez a karihoz nem lesz olyan nagy repertoár driverekből.

2016. jún. 28. 21:24
 5/9 coopper ***** válasza:
Operációs rendszer ? és a bitszáma is kell ?
2016. jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt elfelejtettem az előzőhöz

Operációs rendszer neve: Microsoft Windows 7 Ultimate

Verziószám: 6.1.7601 Service Pack 1 build 7601

Rendszer típusa: x64-based PC

2016. jún. 28. 21:31
 7/9 coopper ***** válasza:

Tehát Win7 64 bites :


[link]

(egy google megosztási link van a TXT filében)


Sajnos csak a VEN és DEV azonositók egyeznek meg, letöltés és kibontás után :


- \FORCED\Catalyst\7x64\C7297971.inf

tartalmazza : PCI\VEN_1002&DEV_6663 hardwerazonositót



- \FORCED\Embedded\7x64\C7294945.inf

- \FORCED\Legacy\7x64\15.7.1\C7295227.inf

tartalmazza: PCI\VEN_1002&DEV_9903 hardwerazonositót


INF filés telepités, két módszer :


1. Ami nem mindig működik : A megfelelő inf filén állva jobb egér és a megjelenő menüből Telepítés menüpontot választva.


2. Ami mindig működik : Eszközkezelőben azt a hardvert keresd meg aminek szeretnéd a driverét telepíteni (vagy módosítani) és a Illesztő program Telepítése vagy Illesztőprogram Frissítése gombbal tallózd be neki azt a mappát ahol a megfelelő inf file található.


A folyamat itt egy képernyő ilesztőprogrammal követhető : [link]


Sok sikert.

üdv.

2016. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget és az utánajárást coopper!

Sajnos nem váltak be a driverek amiket kaptam tőled.

A Catalyst mappában lévő drivert feltudtam telepíteni, de az sem működött megfelelően sajnos.

[link]


A másik két drivert egyáltalán nem is tudtam telepíteni, mivel a windows nem tudta telepíteni.

[link]


Segítségedet még egyszer köszönöm!

További szép napot!

2016. júl. 1. 14:21
 9/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Esetleg próbáld meg azt, hogy nem az "Ismeretlen eszközhöz" telepited, hanem a "Szabványos VGA grafikus adapter"-hez telepited, akkor talán sikerül a telepités.


Sok sikert.

üdv.

2016. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!