Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Amikor megnyitok valamit, egy...

Amikor megnyitok valamit, egy bizonyos consent. Exe is megnyílik ami felviszi a lemezt 100%-ra (ezt a feladatkezelőben látom) +Nincs jogosultságom néhány dologra? Win10 32bit

Figyelt kérdés

Az interneten nézegettem hogy mi ez és arra jutottam, hogy valamilyen felhasználói dologgal lehet kapcsolatban szerintem csak leellenőrzi hogy miket nyitok meg.

Olyat is írtak hogy valami UAC(User Account Control) miatt nyílik meg. A felhasználóknál le is vettem hogy soha nem kérek értesítést ha vmit változtatok(gondoltam ez segít) de semmi. Arra gondoltam hogy lehet nincs teljes jogosultságom viszont megnéztem és van, mégis néhány mappánál saját magamtól kéne engedélyt kérnem ... Ezt megnéztem a beépített rendszergazda felhasználóval és itt is semmi.

Safe mode-ban indítottam a gépet (ilyenkor nincs internet, a hang is ki van lőve,nem tom hogy ez ilyen mert most volt először safe mode-ban)Ilyenkor szintén nem tudtam törölni olyan mappákat amikhez rendszergazdai jogosultság kell, viszont amikor futtattam a programot akkor nem jelent meg a consent.exe és rögtön lagg mentesen tudtam csinálni viszont észrevettem hogy a feladatkezelőben (task manager) a "lemez" oszlop eltűnt, lehet ezért nem jött a consent.exe aminél egyébként leírásnak azt írja "felügyeleti alkalmazások jóváhagyási felhasználói felülete" mondom én h valami felhasználói jogosultság kéne nekem amit próbáltam ...


Ami még fontos lehet hogy ezek azután következtek be, miután a win10-et alaphelyzetbe állítottam tehát mindent letöröltem és így maradt egy bizonyos "windows.old"amihez szintén magamtól kéne engedély..



2016. júl. 5. 10:57
 1/2 A kérdező kommentje:
Megnéztem és a beépített rendszergazda felhasználóval is felmegy a lemez 99-100% ra,ha valamit megnyitok, viszont itt a "windows intéző"-t írja, hogy sokat használ és a "consent.exe" sehol.
2016. júl. 5. 12:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké, megoldódott. Csak a lehető legnagyobb felbontásra kellett kapcsolnom a képernyőt...Nem tudom ennek mi köze ehhez de mindegy :)
2016. júl. 5. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!