Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen macbookot vegyek?

Milyen macbookot vegyek?

Figyelt kérdés
Osszegyujtottem ra 300-400 ezer forintot. Egyetemre kellene, (orvosi) a hordozhatosag nagy szerepet jatszik, valamint az, hogy sokat bir az akksija. Milyen specifikaciokkal rendelkezzen? (Proci, Ram, stb.) Jo par evre elegendo lesz, nem?
2016. júl. 9. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
ht ebből max egy air-t tudsz venni, ami igaz 11 vagy 13 colos. A 11 tuti nem éri meg, uh marad a 13, amiből pedig ebben az árkategóriában csak a kisebbik modell van, uh nagyon nem tudsz vele variálni. Használt gondolom kiesik, mert itt az akksi a lényeg.
2016. júl. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12"-es MacBook is kb. 400e most, azt is megnézheted, az USB-c miatt én ugyan idegenkednék tőle (nincs rendes magsafe töltője), de ettől eltekintve piszok jól megcsinálták, kipróbáltam).
2016. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Amúgy nem itthon terveztem beszerezni, hanem egy ismerősön keresztül Boszniából. Ott kb. 20 %-kal olcsóbb.

13 colos retina kijelzős Macbook Pro-ról mit gondoltok?

2016. júl. 9. 16:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt, hogy pénzkidobás :-)


Egy már elviselhető 256 gigás SSD-vel több, mint 500e Ft, és még egy normális GPU-t sem tudtak ennyi pénzért belerakni, nem is értem, hogy érdemelte ki a "Pro" nevet. Szégyen. A kijelzőn kívül (az persze csodaszép) szerintem egyetemen teljesen felesleges.


Annó, amikor Pro-ra cseréltem a MacBook-omat, akkor ott volt a felárért egy matt kijelző, dedikált GPU, sokkal jobb minőségű fém ház, világító billentyűzet, jobb hangszórók, nagyob aksi, stb. stb. Bőven megérte nekem, ráadásul majd' 6 évig használtam (és működik a mai napig). Na, ezek most ha összehasonlítod egy AIr-rel, vagy a 12"-es MacBook-kal, egyáltalán nem szembetűnők.


Ami még fontos lehet, bármelyiket is választod, 8GB RAM alatt ne vegyél semmit. Később nem bővíthető, és a 4GB nagyon kevés már most is, nem hogy 2-3 év múlva.

2016. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég az Air. Pro mellett egyedül a kijelző szól. De Air valamivel könnyebb, vékonyabb és többet bír az akkuja és ezeket írtad fontos szempontnak. Amit kifizetnél felárat a Pro-ra inkább fordítsd SSD-re. Ne alap tárhellyel vedd az Air-t, hanem 256GB-os kivitelben. Plusz természetesen 8GB rammal. Jó pár évig elleszel vele.

(

De ha mindened a retina, akkor Pro. Mégiscsak a te pénzed, te dolgoztál meg érte/spóroltad össze.)

2016. júl. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zlevii ***** válasza:
Ha új akkor Air, biszont ha használt akkor lehet már venni 400körül retinás Pro-kat, aminek sokat bír az akksija is. Enyém is eladó épp, ha esetleg érdekelne írj üzenetet, de egyébként újabb MBoknak jó még az akksijuk, és a Pro kijelzője tényleg meseszép :)
2016. júl. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!