Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új laptopot szeretnék vásároln...

Új laptopot szeretnék vásárolni és kíváncsi lennék a hozzáértők véleményére. Megéri a drágább változatot megvásárolni?

Figyelt kérdés

Mindenféle képpen Asus-t szeretnék vásárolni, igazából már ki is néztem 1 konkrét laptopot. Az érdekelne, hogy meg éri-e az i7-es kiszerelésűt megvásárolni vagy bőven elég az i5-ös is ? A laptopot egyetemen használnám, esetleg játékokra.

Ez lenne az: [link]

(Tudom, hogy jobb az i7-es változat, arra lennék kíváncsi, hogy mennyivel. Megéri-e azt a +65 ezer forintot vagy nem)


A válaszokat előre is köszönöm :)



2016. júl. 10. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Az emberek 99%-ának NEM éri meg.

De ha szeretnéd és telik rá, akkor hajrá.

2016. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tibusz0211 ***** válasza:

Az #1 válasz korrekt, nagyságrendekkel kevesebb ember használja ki a többlet előnyöket, mint ahány megvásárolja.


A konkrét típus ismerete nélkül; a notebook szektor jelentős többségében az i5 és i7 processzor is "U" végződésű. Ez most anélkül hogy mélyen belemennénk annyit tesz, hogy kevesebbet fogyaszt, cserébe a teljesítmény is kisebb, viszont nem meríti gyorsan - relatíve - az akkut és nem melegszik olyan mértékben.


A gépek többségében a i5 és az i7 is 2 fizikai maggal rendelkezik, és 4 szálat futtat. (4 logikai pocesszort fogsz látni a rendszerben, de abból 2 csak virtuális)


A játékok alapvetően nem notebookra készülnek, de vannak kifejezetten gamer konfigurációk. (méregdrágán) Vannak közöttük olyan frissebb címek, amik el sem indulnak a 2 mag 4 szál konstrukcióban, csak 4 fizikai maggal.

Sokszor az olcsóbb i5 alapórajele, magasabb mint az i7 alapja, így a játék elméletben jobban is mehet rajta, mint az i7-es társán. Mivel a magok száma megegyezik, de az órajel magasabb.


Még egyszer; ez csak általánosságban, a konkrét gép típusának ismerete nélkül!

2016. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tibusz0211 ***** válasza:
Azzal a linkel amit küldtél, szerintem jogos a felár. De nem csak a processzor különbözik, hanem a GPU is.
2016. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenki megkapta a zöld kezet. Kedves utolsó, tudom, hogy a GPU is más, a processzorral csak megkülönböztettem a 2-t :)
2016. júl. 11. 15:27
 5/5 anonim ***** válasza:
ha tellik vegyed ha nem akk jó ott az i5 is
2016. júl. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!