Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám össze kötni...

Matéz Mihály kérdése:

Hogyan tudnám össze kötni okos tv-m a házi mozival? A tv-m márkája Samsung UE32J4000. A házi mozin rca bemenet található, milyen átalakító kellene a tv-hez? Mivel csak 2 db hdmi,1 scart és egy spdfi csatlakozó található rajta.

Figyelt kérdés

#Samsung UE32J4000 #Okos tv-é #összekötése a házimozival.
2016. júl. 20. 11:25
1 2
 1/11 Lajos54 ***** válasza:

Valószínűleg a TV-n lévő Scart csatlakozóval meg lehet oldani.

A házimozi RCA KIMENETÉRŐL erre az átalakítóra kell csatlakozni a házimozihoz adott RCA kábellel:

[link]

2016. júl. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Beszereztem egy ilyet de nem lett jó. Akárhogy kötöttem,állítottam nem jó :/
2016. júl. 20. 14:19
 3/11 A kérdező kommentje:
Találtam spdfi kábelt és convertert ami rca-ba alakítja át. 10.000 ft. Mivel a tv audi kimenete az spdfi csatlakozó merjem meg venni ennyiért, biztos jó lesz ?
2016. júl. 20. 14:23
 4/11 Lajos54 ***** válasza:

Pedig ennek az RCA-Scart átalakítónak működnie kellene. Ilyet használok én is, igaz, én egy régebbi Philps DVD lejátszóhoz és egy Daewoo TV-hez.

A TV-nél próbáltad menüből léptetni a kiválasztott bemeneteket? (Source, ha nem magyar a menü).

Szerintem a TV-nél nincs jól beállítva valami.

Attól függően, hogy magyar-e a menü, olyat keress, hogy külső forrás (EXT, EXternal), esetleg Scart.

Ezeket nézegesd át, mielőtt feleslegesen megvennél valami drága cuccot hozzá.

2016. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Lajos54 ***** válasza:

Kiegészítésül: most olvasom, hogy van ennek a TV-nek kompozit bemenete is. Márpedig az ugyanaz, mint a házimozid kimenete. Úgy kellene, hogy legyen megjelölve: Kompozit IN

De ha a tiéden mégsem lenne ilyen, a Scart csatlakozóban is van ugyanilyen, tehát biztos, hogy valahogy mennie kell, keresd meg a TV leírásában, hogy miképpen kell kiválasztani azt a bemenetet.

2016. júl. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hdmi kábellel lett össze kötve a beltéri a tv-el eddig pedig scart-al volt és rca csatlakozó volt a beltérin a házi mozi ehhez volt csatlakoztatva viszont most az új beltérin nincs rca csatlakozó ezért valahogy máshogy kell megoldanom a házi mozival való összekapcsolását. Csak a hangot szeretném működtetni a házi mozin mivel teljesen más jobb hanggal tv-ni mint a tv saját hangszóróján.
2016. júl. 21. 14:06
 7/11 A kérdező kommentje:
A scart to rca átalakított próbáltam, át néztem a tv beállításait nem találtam hol tudnám át váltani. Nekem az kellene hogy tudnám a tv hangját ki küldeni a házi mozira és mivel a tv audio (out) csatlakozója az spdfi (optikai kábel) szerintem csak ezzel fogom tudni megoldani és ezt át alakítani rca-ra
2016. júl. 21. 14:13
 8/11 Lajos54 ***** válasza:

:)

Most, az utolsó hozzászólásodnál értettem meg, mit is szeretnél. Eddig bizony elbeszéltünk egymás mellett.

Hát... ezért kellene egy kicsit egyértelműbben feltenni a kérdést. Ami teljesen úgy tűnt, hogy a házimozi képét szeretnéd nézni a TV-n.

Ezek szerint viszont éppen fordítva van, a TV hangját a házimozival szeretnéd kihangosítani :)

Akkor bizony Neked vagy egy ilyen kell: [link]

Vagy megkeresed a Scart csatlakozóban az analóg audió kimenetet (szinte kizárt, hogy ne legyen ilyen).

Könnyítésül itt megtalálod a Scart szabvány bekötését:

[link]


És itt megfordult a helyzet, nem a TV menüjében kell keresgélned, hanem a házimozinál kell olyan állásba kapcsolni, hogy fogadja a külső hangjelet.

Ha elárulod a házimozi cucc típusát, talán tudok segíteni.

2016. júl. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen próbáltam kérdést feltenni úgy hogy lehessen érteni mit szeretnék már ott le akartam írni hogy a hangot szeretném át vinni csak nem tartalmazott ? jelet stb stb..

Én is ezután nézegetem amit elsőnek linkeltél szerintem az a legegyszerűbb, találtam is web oldalt ahol meg tudom rendelni 8.000 ft az egész és azzal biztos hogy működne ugye ? :)

2016. júl. 21. 15:08
 10/11 Lajos54 ***** válasza:
Elvileg. Arra ügyelj, hogy pont olyan legyen, mint a linken van, ami digitálisból csinál analóg jelet. Persze elvileg a Scarton is ki kellene jönnie a hangnak, analógban. Azért, mielőtt felesleges kiadásokba vered magad, nézd át a házimozidat, hogyan lehet hozzá külső hangforrást csatlakoztatni.
2016. júl. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!