Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az adatmentők hogy csinálják?...

Az adatmentők hogy csinálják? Hogy mentik meg az adatokat pl. egy tönkrement vinyóról?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem sok esély van, hogy bárki is elmondja, de próba szerencse. :D

2016. júl. 23. 18:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kürt-re gondolsz, vagy ilyen ingyenes progikra?
2016. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazából mindenre, ami tud segíteni, ha elromlik a vinchester. :)
2016. júl. 23. 19:02
 3/15 anonim ***** válasza:
laborokban speckó eszközökkel ki lehet olvasni a vinyóról az 1-eket meg a 0-kat de egy átlag embernek erre nincsennek lehetőségei... meg hát attól is függ hogy a vinyóban mi a rossz, mi az ami nem működik... ha az olvasó rendszer ment tönkre és azért nem működik akkor arról a meghajtóról meg lehet menteni viszonylag könnyen az adatokat, de ha szénné égett az egész akkor már nehéz :D
2016. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 tabaki ***** válasza:
Például készítenek egy olyan szerkezetet, amelyikkel egy-egy adathelyet, vagy annak egy csak egy részét is képesek vizsgálni.
2016. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja, értem, hát igen, ilyen külső cuccokra nincs pénzem. :/ Minden érdekel a témával kapcsolatban, mert valamelyik nap megijesztett a gép, szóval ez egyfajta érdeklődést váltott ki. :)
2016. júl. 23. 19:52
 6/15 anonim ***** válasza:

Csinálj biztonsági mentéseket, ha vannak olyan adataid, amiket nem szeretnél elveszteni.

Egy tönkrement vinyóról kimentetni az adatokat nagyon drága. Akár milliós összegekbe is kerülhet.

2016. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezért akartam megtanulni. Nem gondoltam, hogy ilyen speckó eszközök kellenek hozzá. Nekem egy fölös húszezresem sincs. :S
2016. júl. 23. 20:45
 8/15 anonim ***** válasza:

Problémától is függ. Pl. ha a fájlrendszer sérült, mondjuk annyira, hogy az op.rendszer fel sem ismeri, hogy milyen fs, akkor lehet nyers adatokat beolvasni a lemezről, és abból következtetni az eredeti állapotra.


De ha hardveres gond, pl. a lemez felület sérült, vagy az elektronika, akkor azt már műteni kell.

:)

2016. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igazából a Kürt -nél is több száz ezerbe kerül az adatmentés, szóval marad a biztonsági mentegetés :D
2016. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hol lehet valahol ezeket a fogalmakat megtanulni, amiket írtok? Nekem ez túl bonyolult, de szeretném megérteni. Tudtok ilyen weboldalt/akármit? :)
2016. júl. 29. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!