Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek elfutna egy ilyen...

Szerintetek elfutna egy ilyen konfig mellet a cv1 vagy a htc vive i7 6700k gigabyte gtx 980 6gb ddr5 ram 16 Gb ddr4 ram?

Figyelt kérdés

2016. júl. 24. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy elég erős konfig.

De csinálj egy vr ready tesztet, az a legbiztosabb.

2016. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen!
2016. júl. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De nem.tudok lefutattni vr.ready alaklmazástvmert most fejleszteném.erre a gépem
2016. júl. 25. 12:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy honnan fejleszted/ ezekből mid van meg eddig,

Teljesítményben elég lesz mind a kettőre, de én a helyedben inkább vennék egy gyengébb procit (mondjuk i5-6600K) és a maradékot egy erősebb VGA-ba tenném.

Nemrég jött meg a Vive-om.

Nekem r9 390X a videokártyám (ez kb. egy szinten van a gtx980-al).

A legtöbb játékot rendesen viszi, viszont a nagyobb gépigényű játékoknál rendesen szaggat még erősen tuningolva is. (Persze nem folyamatosan, de bizonyos jeleneteknél rémes. Pl. Raw Data-val viszonylag sok gondja van, kénytelen vagyok sokkal rosszabb részletesség mellett játszani, mint szeretnék..)

Erősen gondolkozom, hogy karácsony fele beszerzek egy gtx 1070-et. Ezzel nem csak a szaggatás és a folyamatasan bekapcsoló repojection fog megszűnni hanem a Supersampling-ot is magasabbra tudom állítani.


Egyébként processzornak egy i5-4670K@4.2Ghz-t használok és azt látom, hogy amíg a VGA szinte folyamatosan 100%-on pörög addig a CPU sokszor a 60%-ot se éri el.

(pontosabb százalékot hirtelen nem tudok mondani, de ha érdekel akkor megnézem)

Ezért is ajánlanám az i5-t, játékra az i7 szerintem felesleges. Jobban jársz ha azt a +~40K-t drágább VGA-ra költöd.


(Egyébként nem vagyok egyedül ezen a véleményen redditen ( [link] sokan írják, hogy váltottak 980/980ti-ről 1080-ra, mert az egyszerűen kevés volt, és nem bánták meg.)

2016. júl. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!