Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez az alaplap támogassa eszt...

Ez az alaplap támogassa eszt a videokártyát? Msi H77MA-G43 lenne szó és egy gtx 980 at szeretnék bele venni vagy 980 ti-t

Figyelt kérdés
I5 2500 as proci van a gépemben és 8 gb hyper x ram meg egy r9 380 x g1 es videokártya elég laggosak a mai játékok venni szeretnék bele egy jobb és nagyobb videokártyát remélve a jobb fpst az i5 öt is leváltom majd de maradok ennél a fogalaltnál kicsit elavult de i7 3770 et 50 ezerélt már lehet kapni használtan és a teljesítménye elég jó

2016. júl. 30. 00:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá tennék hogy a tápegységem egy cooler master 600 wattos eszt azért írom mert nem tudom hogy esetleg mennyit enne a kártya...
2016. júl. 30. 00:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Az alaplappal nem lesz gond. Azzal nem szokott lenni, ez meg a PCI-E 3.0 is támogatja. (Akkor sem lenne baj, ha csak a 2.0-t támogatná.)


A probléma a táppal lehet. Nem vagyok egy tápguru (majd kijavítanak, ha kell:), de néztem a Cooler Master 600 wattos tápjait, és van amelyik elég lehet egy 980TI-hez, van amelyik nem.

Például az RS-600-PCAR-E3 12V ágai 18A-t adnak le, ami 216 Wattot jelent áganként.


Az nVidia szerint a 980TI "Graphics Card Power (W) 250W" (esetleges gyári OC-nál ez még több is lehet) - én nem kötném rá.

(Még az is lehet, hogy működne. Nem tudom, a gyártók szeretnek túlzásokba esni - biztos, ami biztos alapon.)


Egy szintén 600 Wattos CM - RS600-ACABM4 - 12 voltos ágai 21, illetve 24 Amperesek (252 és 288 Watt) már elég lehet.

A pontos típus sokat segítene, ennek eldöntésében.


(Arra most nem térek ki, hogy a CM tápjai mennyire jók, vagy rosszak. Ez olyan, mint a feleségem az ágyban. Van, aki dicséri... Még egy márkán belül sem egységes a tápok minősége. Vannak jobban- és rosszabbul sikerült típusok - lásd Chieftec CTG vs. GPS sorozat.)


Ja, és ott a GTX980. Annak a "Graphics Card Power (W)"

csak 165 Watt - ez lényegesen kevesebb, tehát az említett tápok is biztosabban elboldogulnak vele.

2016. júl. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"elég laggosak a mai játékok" Ezen jót nevetettem :D
2016. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszönöm a segítséget akkor nekem szerencsém van mert RS-600-ACAB-m4 tápom van
2016. aug. 2. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!