Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy Linuxon...

Hogy lehet, hogy Linuxon eddig még nem ütköztem problémába?

Figyelt kérdés
Windowson mindig volt valami probléma. Internet, driverek, játékoknál dll fájlok stb. Ezzel ellentétben hónapok óta vagyok Linux felhasználó és még játszani is szoktam wine-on keresztül amiről tudjuk, hogy nem a legszerencsésebb emulátorokon keresztül csinálni valamit. Annak ellenére, hogy a wine egy windows környezetet szimulál még ott sem akadtam soha semmilyen hibába vagy, hogy hiányozna dll vagy valamilyen hasonló fájl pedig nem töltöttem le semmit. Valaki érti ezt?

2016. júl. 31. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ami késik, nem múlik. Mondom ezt 8 év linuxozással a hátam mögött.
2016. júl. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ne ijeszgess, hogy a linux is egy szardarab :D
2016. júl. 31. 23:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A windows sem az, csak érteni kell hozzá komolyabb felhasználói szinten ha gond van, linuxhoz nem árt jobban érteni, mivel kötetlenebb rendszer. Ha szerinted bármelyik is szardarab, akkor csak a te hozzáállásoddal van gond.
2016. júl. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy 8 év alatt a Linuxnál is lesz majd valamilyen kisebb probléma. Egy, vagy esetleg talán még kettő is... olyankor lehet írni a fejlesztőnek, és ha jó napja van, másnapra megoldja.
2016. aug. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A windows egy szardarab. :) Aki legalább 6 hónapig használt windowst az már tuti ütközött olyan problémába amire akkor sem talált megoldást, ha a teljes éjszakáját rászánta. (Kivéve, ha csak facebookozik meg CS-zik rajta.) Linuxot már 2 éve használom és még nem volt olyan problémám amit fél óra google után ne tudtam volna megoldani.
2016. aug. 1. 01:41
 6/13 anonim ***** válasza:

"még nem volt olyan problémám amit fél óra google után ne tudtam volna megoldani"


Ez a lényeg, hogy ami gond van egy jobb Linux disztróval, az nagyrészt megoldható. Win alatt gyakran van olyan probléma, amit nehéz orvosolni, és olyankor jön a klasszikus "újrarakás".


Én például most futottam bele anyám gépén egy csúnya problémába, még nem is tudom, mit kezdek vele, de valahogy fel sem merült bennem, hogy újratelepítsem. Most guglizok, okosodom. :) (Remélem.)

2016. aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

* "most futottam bele anyám gépén egy csúnya problémába"

Linux Mint

2016. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát figyelj a windows-okban a hibák nagy részébe tudok segíteni, mert eszméletlen, hogy milyen sokat szenvedtem windows-al mire eljutottam odáig, ha a linux egy szar, akkor is kipróbálom és megérte. Na de vissza a te problémádhoz. Ha Leírod mi a probléma és anyukádnak milyen gépe van, akkor lehet tudok segíteni.
2016. aug. 1. 14:57
 9/13 anonim ***** válasza:

<off>

Linux Mint van rajta, és bármilyen apt- utasítást írok be,

már az elején nem tudja beolvasni a csomag adatokat, 0%-nál megakad. Vagy a dpkg, vagy az apt adatok sérültek, de egyelőre eddig jutottam. (Valószínűleg egy csomag frissítésekor megszakadt a net.)

2016. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tom Benko ***** válasza:
Szerencséd volt.
2016. aug. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!