Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ez a konfig?...

Szerintetek jó ez a konfig? Mármint mennének rajta a szeptemberi játékok full grafikán, és jól van e összerakva?

Figyelt kérdés

Processzor:AMD X8 FX-9370 4.4GHz AM3+

Videókártya:SAPPHIRE Radeon R9 380 NITRO 4G GDDR5 256bit

RAM:Kingston 8GB DDR3 1600MHz

Alaplap:ASRock 990FX Extreme3 Alaplap

Hűtő:Cooler Master Hyper 103 (processzorhoz)

Táp:APPROX 500W APP500PSBULK2



2016. aug. 1. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyelőre semmi se utal arra, hogy szeptemberben játékok jelennének meg. A válasz így, értelemszerűen, nem.
2016. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 meszike91 ***** válasza:

Szörnyű.


Az am3+ platformot el kéne felejteni. Inkább skylake-re kéne építeni. A táp egy vicc.

2016. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a fifa 17-re, a pes 2017-re gondoltam......... azok szeptemberben, 29-én jelennek meg, ha már ennyire okoskodni akarsz
2016. aug. 1. 13:00
 4/9 A kérdező kommentje:
én inkább amd-s vagyok, szoval... es akkor milyen tap, jo tudopm ennel vannak jobbak is, de akkor sztem ez:Cooler Master Elite Power 600W
2016. aug. 1. 13:02
 5/9 A kérdező kommentje:
és akkor milyen foglalat kéne amd-s jó procihoz?
2016. aug. 1. 13:07
 6/9 meszike91 ***** válasza:

Az is gagyi. Ez pl egy minőségi táp: [link]


Megértem hogy AMD-s vagy, de jelenleg nincs értelme AM3+-ra építeni. Ár-érték arányban az intel szarrá veri az AMD-t, ezen nincs mit szépíteni. Meg nemsokára jön az AM4 platform is, az talán majd fel tudja venni a versenyt az intellel.

2016. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 meszike91 ***** válasza:
Más foglalatuk nincs, csak az fm2+, de az meg az APU-knak van. :(
2016. aug. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez úgy rossz ahogy van, legfőképp a tápegység miatt, DE a processzor is az egyik lehető legrosszabb választás.

Szerintem be se kapcsolna a gép ezzel a táppal, és nem azért, mert kevés lenne az 500W, hanem azért mert a leggagyibb hulladék ami még 250W-ot is kétségesen adna le...

A proci túlárazott. Igen jól hangzik a 8 mag meg, hogy 4,7 Ghz...

Nekem is AMD-m van, 2010-től és 2015 nyarán még egy FX 6300-at vettem, amit valamilyen szinten bánok már, mert egy i3-al lehet, hogy jobban jártam volna (de akkor még eléggé elfogult voltam).

Tudom, nehéz meggyűzni, hogy a 4 magos i5 jobb lenne alacsonyabb órajelen egy 8 magos AMD-vel szemben, de valójában a magonkénti teljesítménye elég gyenge a már 4-5 éves AMD prociknak... illetve a játékok többsége ki sem használja mind a 8 magot normálisan. Ez csak szöveg, de beszéljenek a tesztek, a tények:


[link]


Ez bár fx 8350, de fel van húzva 4,7 Ghz-re (játékokban nézd, az a lényeg neked):

[link]


Itt pedig még az előző valamivel gyengébb i5-el összehasonlítva még erősebb AMD procival mint amit te néztél (játékokban nézd itt is):

[link]


Mint láthatod, mindenhol az i5 jött ki győztesként, még annak ellenére is, hogy nem az FX 9370 szerepelt két helyen, hanem az FX 9590, ráadásul a 3. videóban nem is a legújabb generációs i5 ellen...


Így az egész konfig helyett inkább:


Processzor: Intel i5-6500

Videokártya maradhat

Ram: Kingston 8GB DDR4 2133MHz

Alaplap: [link]

Procihűtő okés

Táp: XFX TS 430W

2016. aug. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
de minek a b150, ha nem lehet a procit tulhuzni? mivel ha jol tom arra is alkalmas az alaplap chipset-je
2016. aug. 1. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!