Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért indul újra a gép ha...

Miért indul újra a gép ha elindítok egy komolyabb gépet igénylő játékot?

Figyelt kérdés

-Gépem: W7 ultimate 64bit

-8gb ram egy kingstone (4gb) és egy kingmax

-MSI GTX 750 ti 2gb

-Asrock extreme 3

-fx 8120

-mugen 3 tornyhűtő

-chieftec ctg500-80p

-wd blue 500 gb

A probléma az lenne hogy tegnap megvettem a crew nevű játékot és kb 1-2 perc játék után újraindul a gép mindig.

Volt itthon egy gt610 es vga azt betettem azzal nem indult újra de persze a játék is csak 10 fps el ment de nem indult újra 5-10 perc alatt sem.

Régen is volt ilyen de az egy héten egyszer de most bármilyen komolyabb játékot kipróbálok azonnal újraindul a gép szinte. Régebben az megoldotta a problémát hogy msi afterburnerben a vga max teljesítményét levettem 95% ra de most már az sem segít. Filmezés és netezés közben soha nem indult újra a gép 1080p és 4k videótartalmak lejátszása közben sem. A proci játék közben soha nem ment 55-60 fok fölé a vga is max 66 fok volt. A házban van két keringető venti szval melegedés kizárva. A proci aida64-ben 20 perc terhelés után is 64 fokos. A crew nagyon szépen futott abban az 1-2 percben fix 30 fps el a vga 60%-on járt kb.

A proci meg 50 fokot se érte el. Mit tudok tenni? a vga-t mar kiszedtem holnap megy gariba. a többi cuccra nincs garanciám. Előre is köszi a segítséget!



2016. aug. 3. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
ez nem vga hiba.. én megnézném hogy másik táppal mit csinál a rendszer.. elméletileg elégnek kellene lennie de ha nem melegszik akkor a másik ok az lehet hogy kevés a táp. a processzor vagy a vga nincs húzva véletlen?
2016. aug. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem nincs húzva egyik sem. Akkor vissza se küldjem garanciába a vga-t? tuti nem az a rossz? Amúgy 4 hónapos a vga-m.
2016. aug. 3. 20:58
 3/9 anonim ***** válasza:

attól nem indulna újra. valószínűleg kékhalál vagy csíkozódó képernyő lenne.

én szereznék egy másik tápot valakitől kölcsönbe de ha van lehetőséged próbáld ki más gépébe a vga-t hogy elő tudod-e hozni a hibát(ha nem akkor a szervízben sem fognak veled foglalkozni)

2016. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Adtál egy jó ötletet köszi! Letiltottam 4 magot és visszaraktam a vga-t egy fél órát játszottam és tökéletes volt a vga szóval valszeg nem az a baja. A táp légkifújója elé oda raktam egy digitális hőmérőt és 35 fokra ment fel 32 ről. Most kipróbálom 6 maggal meglátom mi lesz.
2016. aug. 3. 22:17
 5/9 A kérdező kommentje:
6 maggal csak kicsit bírta tovább mint 8 maggal. De a 4 az stabilnak tűnt ez utalhat arra hogy a táp a rossz vagy a proci?
2016. aug. 3. 23:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez a propléma volt nekem és két dolgot kellett csinálnom: elöszöris kicseréltem a procihűtő mögötti pasztát ez volt a nagyobb hiba a kisebbik hogy a táp se birta ! És ez a videókártya volt nekem is.
2016. aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A paszta kicsereleset nem ertem a proci soha nem megy 60 fok fole jatek kozben 4 honapja lett aranypaszta rateve. A tapot meg megneztem belulrol szemre nem lattam bajat se pupos kondi se semmi. De attol meg szerzek egy cseretapot.
2016. aug. 5. 14:48
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma kaptam netezés közben egy kékhalált is ilyen még nem volt. 4 magot használtam ha ez segít valamit valakinek.
2016. aug. 5. 21:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Táp volt a hiba! Köszi!
2016. aug. 10. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!