Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Youtube szerzői jogok megsérté...

Youtube szerzői jogok megsértése, és videó letiltása ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Töltötem fel sorozatot, és a sokadik évadnál törölte a legutóbbi videót, eddig csak pár országban voltak letiltva, de az engem nem izgatott mivel magyar szinkrinos, de most az utcsót minden honnan letiltota. Értem hogy nem az én tulajdonom, de nem a célból tettem fel hogy jön a nézetség, ne erre gondoljatok. Hallotam olyat is hogy reklámokat elhelyez a youtube a videoban, és ezt a bevételt a szerző kapja, ezt hogy lehetséges? És így elvileg fent maradhatnak.

2016. aug. 6. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem teheted fel más műveit, úgyhogy ezt nem tudod megkerülni. 3 figyelmeztetés után a teljes csatornát és tartalmát törlik. Amit csinálsz az nem csak hogy szerzői jogsértés, hanem az ilyen megosztókat a magyar hatóságok és jogvédők is előbb-utóbb lekapcsolják. Sőt, örülhetsz ha nem jelentenek fel.


A tartalom mindenkori jogi állapota a jogtulajdonos saját elbírálása szerint kerül korlátozásra vagy letiltásra.

2016. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:

Feltételezem, hogy itt nem a te szándékaiddal van baj, hanem azzal, hogy maga a YouTube nincs feljogosítva a jogvédett tartalom megjelenítésére.

Szerezz engedélyt a szerzőktől, és igazold vele a jogosultságodat.

2016. aug. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 pinkpancser ***** válasza:
Két dolgot lehet tenni. Vagy nem teszel fel jogsértő anyagot, vagy máshová teszed fel, ahol kevésbé figyelnek rá.
2016. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Hallotam olyat is hogy reklámokat elhelyez a youtube a videoban, és ezt a bevételt a szerző kapja, ezt hogy lehetséges? És így elvileg fent maradhatnak."


Ezt nem te döntöd el. A szerzők levédetik a saját alkotásaikat (film, zene, stb.). A szerző az, aki megmondja, mit lehet és mit nem lehet csinálni az őtőle származó tartalommal.


Például, vannak olyan zenék, amik nem jogvédettek. Vannak olyanok, amik jogvédettek, de, ha elfogadod, hogy reklámok jelenhetnek meg benne, akkor fentmaradhat, például aláfestő zeneként. Vannak olyanok, amiket semmilyen formában nem tölthetsz fel. Stb.


Ugyanígy, a filmeknél is megvan, hogy melyikre milyen szerzői jogok vonatkoznak, a saját csatornádra még akkor sem töltheted fel, ha leírod, kinek a melyik filmjéről van szó.


Ha jobban belegondolsz az üzleti alapjaiba, akkor ez azért kell, hogy megakadályozzák a pénzkiesést, "lopást". Például van egy film, amit játszhatnak a moziban, és árusíthatnak DVD-n. A vetítésekből és az eladásokból jön a pénz, amit a rendező arra használ fel, amire akar, de leginkább a következő filmjének a forgatását rendezi belőle. Ha nincs elég pénz, nem lesz elég jó a következő film sem, vagy egyáltalán nem is forgatja le. Ha valaki feltölti valahová a filmet, akkor másoknak már nem kell elmenniük a moziba, vagy megvenniük a DVD-t, így sokkal kevesebb lesz a bevétel.

2016. aug. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!