Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Játékokhoz miért nem "divat"...

Játékokhoz miért nem "divat" a szinkron?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés játékhoz van szinkron és többnyire azokat is az adott játék rajongótáborából csinálta néhány lelkes ember. Én például tökre élveznék egy GTA-t vagy AC-t szinkronnal.

2016. aug. 15. 23:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Már milyen szinkron? Honosítás? Az eredeti általában jobb, szerintem az is elég lenne, ha egyáltalán magyar felirattal érkeznének a játékok.
2016. aug. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Na igen, mert akkor nem "amatőröknek" kellene csinálni és ha gyorsan sokat dolgoznak akkor és 1 év mire megvan egy teljes magyarítás. Honosítást azért nem akartam írni, mert az olyan, mint a magyar felirat. :DD Szerencsére ma már néhány játék érkezik alapból magyar felirattal, de én keveslem és őszinte leszek és telhetetlen, de a jó szinkronnak jobban örülnék.
2016. aug. 15. 23:32
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

mert az eredeti jobb, illetve minőségi szinkront drága összehozni a fejlesztőnek, nem éri meg.

moddereknél pedig ritkán van rá lehetőség

2016. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Amarok Tonrar ***** válasza:
100%
Nem éri meg szinkronizálni a játékokat, plusz a magyar szinkronok túlnyomó többsége elég... érdekesen sikerül. Igazából az lenne a lényeg, hogy mindenki legalább egy alapszintű angolt elsajátítson, és magyar feliratokra se legyen szükség, ahol a legtöbbször elvész az eredeti jelentés (és arra ösztönöz, hogy minek tanuljak világnyelvet, hisz ott van nagyjából magyarul). Ez lenne az igazi játszva tanulás.
2016. aug. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Miért a többit érdemes megcsinálniuk, mert kaszálnak vele annyit? :D Én például furcsálom, amikor egy játékhoz mondjuk olasz szinkron készül, de magyarra már nem futja...
2016. aug. 15. 23:35
 6/20 anonim válasza:
AC szinkronnal?! Na nee, azt az angolt lehetetlen nem élvezni amit abban a játékban beszélnek :D
2016. aug. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
igen, érdemesebb megcsinálniuk, mert ott lokálisan sokkal többen veszik meg. magyarországon még mindig túl nagy divat a torrent.
2016. aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én így tanulok jelenleg angolt, mert ha tanulásszerűen kell, akkor semmi nem ragad meg, de mondjuk ez is könyebb lenne ha kivinném magyarul utána angolul. :) Gyorsabban tudnám tanulni.
2016. aug. 15. 23:37
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát azt hogy divat a torrent az túlzás mondjuk..Pl: cs-ről egyenesen ki vagy nézve, ha nem eredeti.
2016. aug. 15. 23:39
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Olaszországban körülbelül 60 millióan laknak, Magyarországon 10 millióan, abból kb. 200.000-250.000 emberhez jut el a játék átlagosan, olaszországban meg vagy 6-7 millióhoz. Sajnos nem éri meg magyaroknak szinkront készíteni, veszteséges. (lásd animék, az összes anime szinkronozással foglalkozó TV csatorna csődbe ment, egy idő után.) Lassan már a filmeket, veszteséges lesz elkészíteni, mert sokan letöltik, nézik felirattal/eredeti nyelven.
2016. aug. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!