Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Villám csapott a gépembe,...

Villám csapott a gépembe, mennyi idő még a biztosító megjavítja?

Figyelt kérdés
Kb. 2-3 hete volt egy vihar, és a ház előtti fába csapott a villám... A gép ki volt kapcsolva, néhány (géphez értő ember) azt mondta csak a tápnak van baja... Mennyi időbe telik amíg a gépet megjavítják?? A tv-nk már készen van, csak a gép van bent pontosan 2 hét 5 napja...

2016. aug. 16. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Üdv ,én is jártam így nekem 4-5 hét volt. De persze ez változó. Függ attól is mennyi munka van ,és pl nyár van szabik ki vannak adva.!
2016. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Asztali gép vagy laptop?
2016. aug. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ez szuper... Kicsit bosszant, hiszen melóhoz kellene (sulis munka) aztán pont vége lesz a nyárnak mire kész lesz... Ismerjük végül is a szerviz vezetőjét... De ez nem hiszem, hogy sokat változtat :D
2016. aug. 16. 12:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Asztali gép... Nagy feszkó miatt szállt el a táp...
2016. aug. 16. 12:55
 5/8 Szirty ***** válasza:

Szerintem ez nem úgy működik, hogy a biztosító megjavítja. :)

Ha kár keletkezik, azt be kell jelenteni a biztosítónál (már ha van biztosítás). Azok kivizsgálják valamikor, hogy a kárigény jogos-e.

Ha jogos, akkor el kell vinni egy olyan szerelőhöz, aki igazolni hajlandó a kár okát, megjavítja.

Te azt szépen kifizeted, a számlát elküldöd a biztosítónak az megtéríti a javítás költségét, vagy annak egy részét.

2016. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy bele "okoskodok" de fent említettem, a TV-t megjavították :) Igen, be lett jelentve a kár, be lett víve a szervizbe, felmérték a kárt és megjavították (a TV-t) nekünk azt mondták a biztosítónál, amit megtudnak javítani a szervizbe, azoknak az elektronikai eszközöknek a munkadíját a szerviznek a biztosító fizeti ki, a többit, amit nem tudnak, arra állítanak ki egy összeget és azt fizeti a biztosító... Csak számomra fontos a gép hiszem földmérőnek tanulok és ahhoz kell :) Azért kérdezem mennyi idő. :)
2016. aug. 16. 13:23
 7/8 CspCsj ***** válasza:

A biztosító és a szerviz két külön cég.


A szervizzel próbálj egyezkedni, hogy kellene a gép határidős munka miatt. Talán sok egyéb hibás gépet vittek be és a tiéd a lista végén van...


Esetleg ha van másik géped, akkor azon is befejezheted a feladatot, ehhez vagy kérd el a szerviztól a szükséges adatokat tartalmazó merevlemezt a gépből, vagy mondjuk pendrive-ra másoltasd ki a lényeges fájlokat/mappákat.


Egyébként egy tápcsere a szervizben egy nap alatt megvan, főleg ha a biztosító fizet. (vagy csak a biztosító átutalására várnak)

2016. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hm :) Ez igen hasznos válasz volt... Köszönöm :) Bár már utaltunk, (2 TV-t javítottak) de a gép ott vacakol, remélem a hét vége felé, már hozhatom haza (mivel ami van laptopom gyenge a programhoz)... Tervező programhoz kell a gép. De megfogadva tanácsod, amint lesz időm be szaladok a szervizbe, és megkérem őket, picit "siessenek" vele :)
2016. aug. 16. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!