Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Károsabb egy nagyobb monitor...

Károsabb egy nagyobb monitor (32 inch) előtt ülni naphosszat mint egy kisebb (17 inch) előtt?

Figyelt kérdés

Tudom, hülyén hangozhat a kérdés de komolyan érdekel.

Nagy monitor felbontása: 1366x768 60 Hertz

Kis monitor felbontása: 1024x768 85 Hertz


inkább csak filmre, játékra élvezet használni ekkora monitort, 32 inch -est?



2016. aug. 18. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag egyik se káros, hiszen maga a kijelző nem káros, csupán az káros, hogy hosszabb ideig egy pontra fókuszálsz. Szerintem ekkora méreteknél jobb a kisebb, mivel nekem pl. 15"-es kijelzőm van, éppen emiatt kilátok rendesen a monitor mögül és akaratlanul is ki-kitekintgetek időről időre, ezzel megszakítva az egy pontba való fókuszálást.
2016. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen felbontáson ne akarj ekkora monitort, túl kevés az egységnyi felületre eső pixelek száma.
2016. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyobb felbontással nagyobb monitor a jobb, mert nagyobbak rajta a betűk, nem kell annyit hunyorogni, erőltetni a szemet.
2016. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyébként amit írsz az csak akkor zavaró ha közel hajolók a monitorhoz, kb: 30 cm -re/ről ez a 1366x768 felbontás(tényleg kevéske), viszont ha kényelmesen hátra dőlök a székben akkor már van 60 - 70 cm távolság a fejem/szemem és a monitor között így viszont már szuper a kép és nem zavaró, annyira.


Első hozzászóló én is gyakran (tudatosan) tekingetek ki a monitor elől, főleg felkelés után, olyan pontokat választok amik távoliak aztán meg közelieket és addig csinálom amíg jól esik.


Nem szeretném tönkre tenni a szeme.

Kérdésemmel kapcsolatban semmit nem találtam a Net -en, hogy egészségtelenebb lenne -e a nagyobb..., egyenlőre nagyon fárasztja a szemem, de tényleg nagyon.

2016. aug. 18. 15:14
 5/5 anonim ***** válasza:
32 túl nagy monitornak
2016. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!