Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik informatikai irányban...

Melyik informatikai irányban érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
OKJ képzést szeretnék végezni informatikai irányban, és valami olyan féle szakot keresek, amelyhez nem kell a matek (nagyon gyenge vagyok belőle), keresett a munkarerő piacon, és jól is lehet keresni vele. Középsuliban informatikai szakon voltam, és főként a webes dolgok, illetve a grafikai dolgok erdekelnek,de nem zárkózom el semmitől.

2016. aug. 22. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Webdesigner, grafikus, programozó.
2016. aug. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A webprogramozók mostanában eléggé keresettek. Ha nem mész egyetemre, akkor nem kell sok matek, de sok helyre már kérik a diplomát.
2016. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 K.A.n.d.i. válasza:
Szoftverfejlesztő, grafikus. Én itt találtam grafikus tanfolyamot, amivel el tudtam helyezkedni: [link]
2016. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 K3Rn3LPaniC ***** válasza:

Most húzzatok le, de hogy lehet valaki programozó, ha nem ért a matekhoz?

Átnéztem egy-két OKJ-s fejlesztői tantervet és nem túlzottan fordítanak rá figyelmet.

Hogy tud optimalizált, gyors kódot kiadni a kezéből az, aki mondjuk egy rendezőalgoritmust sem ismer, vagy nem képes mátrixokban gondolkodni a többdimenziós tömböknél?

Hogyan fog gyors adatbáziskéréseket írni, ha nem tudja mi az a 3. normálforma pl.

De napestig sorolhatnám.

Van sok OKJ-s képzés, ami hasznos, de a fejlesztői nem az a szakma, amit ott meg lehet tanulni. Persze egyetemről se úgy jössz ki, hogy mindent tudsz (Sőt..), de össze sem hasonlítható.

A baj ott van, ha valaki elvégez egy ilyen OKJ-s tanfolyamot és elmegy egy állásinterjúra és meg sem tud szólalni, aztán jön a csalódás. Sajnos nem egy ilyennel találkoztam már a szakmában.

2016. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A programozás, a hálózatok meg az egész informatika egy kézzel foghatatlan bonyolult f***ág, ami tán érdemes az valami technikus vagy szerelő inkább, mégis az ember kezében valamennyire benne van a gyakorlat és infóhoz köthető egyértelműen, de mégse az megfoghatatlan, elvont bonyolult szakirány. Amelyik infós szakmához nem kell matekot átfogóan tudni, az a számítógép-szerelő, -karbantartó (OKJ-s szakképzés) Hogy mennyire keresett munkaerő piacon azt nem tudom, de szervizekben, meg internetszolgáltatónál kábelbekötős technikusként / infokommunikációs berendezések műszerészeként el lehet helyezkedni, ha úgy adódik.
2017. ápr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!