Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » ASUS x553ma laptopra hogyan...

ASUS x553ma laptopra hogyan tudnék linux-ot telepíteni?

Figyelt kérdés

A biosban OS Selection-nál csak Win 7 vagy Win 8.X lehetőség van. Bármelyikre is állítom, nem telepíti fel a linuxot. A lemez felpörög el is kezd csinálni valamit aztán a partíciók létrehozásánál meg is áll a dolog. Hozzáértők válaszát várom és ha lehet részletesen leírva, hogy hogyan tudnám felrakni a linuxot.


[link]



2016. aug. 23. 07:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Vmware-rel is tudsz Windows alól Linuxot futtatni. A másik verzió, hogy beteszel egy frissen formázott HDD-t, bebootolsz egy pendrive-ra kiírt Linuxról vagy live CD-ről és onnan feltelepíted.
2016. aug. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:
82%
A Windows 7 -et lenne érdemes választani. Ezen kívül kapcsold be a Legacy módot és kapcsold ki a Secure Boot -ot.
2016. aug. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Legacy módot én találom sehol a biosban. Mégis hol keresem?
2016. aug. 23. 10:32
 4/8 A kérdező kommentje:
A nem szó kimaradt tehát nem találom. Win 7 van most a gépen.
2016. aug. 23. 10:39
 5/8 anonim ***** válasza:
2016. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a videót és még ma megnézem a biosban és remélem megoldja a gondomat. Sajnos most nincsen előttem a gép.
2016. aug. 23. 13:30
 7/8 A kérdező kommentje:
Fél siker! A Launch CSM Enabled-ig ok a dolog de nekem a másik nincs egyáltalán. Launch PXE OpROM nem található.
2016. aug. 23. 14:35
 8/8 Tom Benko ***** válasza:

Ne OS selectionra állj rá, hanem a boot sorrendet módosítsd. A UEFI shellt is megpróbálhatod elérni, azon keresztül is lehet bootolni.

A particionálás esetén mennyire áll meg? Ha nagy a hdd, akkor sokáig is tarthat, akár negyed óráig is a partíció és a partíciós tábla kialakítása.

2016. aug. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!