Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 128 GB SSD + 1TB HDD-t hogy...

128 GB SSD + 1TB HDD-t hogy érdemes particionálni, és melyikre érdemes a windowst rakni? (sürgősen várom a választ)

Figyelt kérdés
Most alapból úgy néz ki, hogy Van 3db "0. partíció", az első 95 MB (rendszer), a másik kettő 59,5-59,5 GB, gondolom ez az SSD, és van egy "1.meghajtó" 931,5 GB, gondolom ez a HDD. Igazából én csinálnék egy partíciót az SSD-nek azon lenne a windows, és egyben hagynám a HDD-t. Csak ha az egyik SSD partíciót, akkor kiírja, hogy "fontos alkalmazások lehetnek rajta a gép gyártójától". Ezt én úgy értelmezem lehet rajta vannak driverek, vagy nem tudom még milyen "fontos" dolgok lehetnek.... Tehát valaki aki ért hozzá tudna segíteni hogy lenne a legjobb?

2016. aug. 29. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Neked fontos adatok lehetnek rajta, nem a Windows-nak és nem a számítógépednek.

Én 1-1 partíciót csinálnék.


Tehát:

1. = egyben az SSD, erre a Windows, és a telepítő létrehozza neki azt a 100/400 MB-os partíciót, amire szüksége van.


2. = az egész HDD, esetleg ezt kettébonthatod, de ma már nem olyan fontos. Erre mehetnek a nagyobb játékok, illetve az adatok, filmek, stb.

2016. aug. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi létfontosságú nincs azon az SSD-n, csak laptopoknál előfordulnak spéci gyártói bootloaderek, restore partíciók, azért kérdez rá a windows. Nyugodtan ledúrhatod az összes partíciót. Ahogy felvázoltad, teljesen jó, nekem is úgy van.
2016. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

Természetesen azt SSD -re kell rakni a rendszert. Ha nem azon lenne nem sok értelme lenne hogy SSD is van a gépbe.


Előtelepített eredeti Windowszal vetted a géped? Mert ha nem, akkor ne foglalkozz vele mit nyavalyog, semmi pótolhatatlan adat nincs rajta (ha csak nem nem raktál rá saját kezűleg). Nyugodtan újraparticionálod, és formázhatod.

2016. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
UI: Az elején természetesen úgy értem, hogy a drivereket le tudod tölteni a gyártó (alaplap/notebook) weboldaláról. Úgyis onnan érdemes, mert a legfrissebbek ott lesznek, nem a gépen/cd-n/dvd-n.
2016. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Eredetileg Linux volt rajta, valószínű annak a rendszer fájljai lehetnek rajta, de akkor törlöm és kész.
2016. aug. 29. 16:34
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen az SSD-re ragd fel a windows az 1Tb-os vinyó pedig két felé particíonáld, csinálj egy 10GB-os partíciót a temp mappának.
2016. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
08:54 A temp mappának mi a fenének, ne fárassz már.
2016. aug. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Sziasztok,


Én most akarok egy laptopot venni ami szintén 96gb ssd és 1tb hdd. Azt mondták hogy gyorsabbab fut ha ide rakom a windowst. Venn ennek értelme, észre fogom venni a különgségen? cask mert a különdésk vagy 50 rugó az árban.

Vagy vegyek inkább simán 1 TB HDD és csináljak egy külön partíciót a rendszernek?

2016. szept. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 P.O.C. ***** válasza:
Természetesen óriási különbség van, többször gyorsabban reagál a gép minden egyes kattintásodra. AZ op.rendszer negyed annyi idő alatt tölt be. De 50 ezer az nagyon drága, ahhoz képest hogy egy átlagos 120 GB SSD -t 15 ezer környékén megvehetsz. Biztos hogy csak ennyi a különbség?
2016. szept. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Köszönöm,

Megnézem majd tüzetesebben, mert cask circa emlékeztem a küldömbségre. És ezt külön is bele tudom rakni a laptopba, van ennek valami külön hely? vagy céleszerűbb egybe venni. Továbbá milyet vegyek ACER vagy Asus, van lényeges különbség a két márka között? Árban az Acert olcsóbbnak látom így elsőre hasonló specifikációkkal.

2016. szept. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!