Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet beállítani rendszer...

Hogy lehet beállítani rendszerindításnál hogx a Windows 10 legyen az alapértelmezett?

Figyelt kérdés
Win10 mellé felraktam egy Ubuntut gnome motorral, mert nagyon lassú volt rajta a Win10, de viszont normális Skype meg nincs rá, csak a 4.3-as ami angol nyelvű és nagyon visszamaradott. Szóval letöröltem róla formázással az Ubuntut, de unknown filesystem-et ír a grubra, ha újraindítom így, nem akar automatikusan bootolni a win10. Próbáltam megoldani a set prefix=(hs0,msdos6)/boot/grub és az insmod normal parancsokkal de nem akar sikerülni, akár melyik hd0,msdos-t írom is. Ha visszarakom az Ubuntut úgy bejön a grub többválasztós menü és el tudom indítani a win10-et. Nem értem mi a baj. Hol lehet beállítani, hogy rendszerindításnál a win10-es partició legyen az alapértelmezett? BIOSban is körülnéztem, nincs róla semmi. Előre is köszi!

2016. szept. 1. 15:10
 1/8 Dongaben ***** válasza:
Ha 1 HDD-n volt a 2 rendszer, akkor ki kell venni a gépből, és egy másik gépen leformázni a Linux partíciót.
2016. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg az nem lehet hogy leformázom, felrakok a másikra is egy Windows-t utána azt is leformázom és úgy működni fog? Elképzelhetőnek tartom, hogy a hasonló merevlemez kiterjesztés miatt így fog működni.
2016. szept. 1. 15:29
 3/8 Dongaben ***** válasza:
"Fizikailag" 1 lemezen volt a 2 rendszer?
2016. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb:

Win(7,8,10) CD elővesz:

Bootrec.exe/fixBoot

Bootrex.exe/fixMBR

2016. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen
2016. szept. 1. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:

*Van telepítőd?

Ha igen,akkor Win javítása menüpont és a parancssort válaszd ki amibe ezeket be tudod írni.Biztos működni fog mert így felülírja az MBR-t.(rendszer indítót)

2016. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van telepítőm, majd kipróbálom, köszönöm :-). Aztán megírom hogy sikerült-e.
2016. szept. 1. 15:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Sikerült köszi :-)
2016. szept. 1. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!