Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nemtudom a bios-t...

Abért Máté kérdése:

Miért nemtudom a bios-t frissíteni?

Figyelt kérdés
Van egy ASUS P7P55 Lx alaplapom ami 16 gigát tud kezelni (4 slot 4x4 Gb) bele is raktam de nem kezeli ( eddig 4 gb volt benne), gondoltam a bios a régi 2010/06/04 megpróbáltam frissíteni leszedtem az asus honlapjáról a legújabb ( aztán kipróbáltam régebbiekkel is) bios frissítést, ugye van ez a " AZFLASH 2" pendriveos megoldás alt+f2-vel be is hoztam és amikor frissíteném ezt írja ki " ROM file is incompatible with existing bios" mi lehet a baj?

2016. szept. 9. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt BIOS frissítgetésbe kezdesz, inkább olvasgass a problémáról. a BIOS frissítés a VÉGSŐ megoldás.

A BIOSban jelzi a 16GB RAM-ot? Memory Remapping be van kapcsolva? (Jellemző hiba, hogy a Memory Remapping ki van kapcsolva, és akkor jellemzően 4GB-ot észlel csak a memóriából). Operációs rendszered 64 bites?


Mielőtt a BIOS frissítéssel foglalkozgatnál, ezekre találj választ.

2016. szept. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha 8 Gb-nál többet teszek bele el sem jutok a bisohoz mert kifagy, a 8 gigát a bios jelzi, a rendszer 64 bites win7 ultimate. Ezt a memory remappingot hol tudom megnézni, hogy be vagy ki van kapcsolva? Köszi az eddigi segítséget is !
2016. szept. 9. 18:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha 4 vagy 8 giga van benne akkor a win7 betöltése közben fagy ki, köztben megtaláltam a memory remapom bevan kapcsolva és közben a biost is sikerült felfrissítenem. még mindig nem jó
2016. szept. 9. 19:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha el se jutsz a BIOS-ig, akkor a BIOS frissítés sem fog segíteni. Alighanem a memóriamodul hibás, amit beleraksz. Nem csipog?
2016. szept. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!