Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy rossz bios...

Badpool kérdése:

Lehetséges, hogy rossz bios beállítások miatt nem indul el a számítógép?

Figyelt kérdés
Egy nemrég összerakott sz.gépről van szo, friss ram kártyákkal, de indulaskor a gép 3-at sípol, és totál fekete a kijelző. Még a bios-t se tudom megnyitni. Van erre megoldás?

2016. szept. 10. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Kapsz beep code-ot, 3 sípolás (hogy hosszú vagy rövid, nem mondtad), annyi a dolgod, hogy megnézed az alaplap leírásában, vagy az interneten, hogy az adott gyártónál mit jelent ez a kód. Azért sípol a gép, hogy jelezze, mi a baj.
2016. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A sípolás az alaplap hibára utaló jelzése, így alaplaponként, de minimum gyártónként változhat a jelentése. Az szinte biztos, hogy hardverprobléma, kevéssé valószínű, hogy bios-beállítás (ha most lett összerakva).

Ha én csinálnám:

1) áramtalanítás, alaplapi elem ki, majd be (bios reset), ha nincs változás (és valószínű nem lesz), akkor

2) minden ram modul ki, egyetlen modul az első helyre vissza, próba, majd ha ugyancsak nem indul, akkor

3), vga ki, ha van alaplapi int. vga, akkor a kijelző ideiglenesen mehet arra, majd bekapcs. Ha ugyanúgy hibát jelez, akkor

4) ramok további próbája (bentlévő ki, másik be, és így tovább de ezt a 2-es pont idején is megteheted), ha tovább sípol, akkor

5) az összes periféria le (fdd, hdd, odd) - ezt már a legelején is megteheted, az indítási próbákhoz ezek nem szükségesek. Ha viszont itt baj van, akkor - ha nem sérült a kábel vagy valamelyik csatlakozó -, kezdhetsz szomorkodni esetleges laphiba miatt, illetve

6) rühellem csinálni, de a processzor következik. Hűtő le, cpu ki, lábak ellenőrzése, egyáltalán megnézni, hogy fogadja-e a típust a lap, stb...


Egyébként ideális esetben ram vagy vga hiba lesz, lehet, hogy csak kontakt. Ki/be mindegyik, kicsit a csatlakozó részeket nézd meg, lehelgesd, imádkozz, tedd vissza, piszkáld meg, hátha megadja magát.

2016. szept. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 Vagy.. tudod.. ahelyett, hogy elkezdi random szétszedni a gépet, előbb nézzen utána, mit jelent a beep code, amit a gép dob... talán egy picit előrébb kerül vele.
2016. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy 79% írta. Első körben meg kell nézni, hogy mit jelent ez a beep code és nem szétdönteni az egész gépet.

G.

2016. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3-4 - igaz is, manapság már a kávéfőzőn is lehet netezni, könnyű megnézni a dolgot. Kérdező: csak nem akartam, hogy unatkozz délután :'(
2016. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm, a gépem alaplapja régi típusú, nem is találtam hozza rendes leírást, azt tudom, hogy a processzort mindenképp támogatja a lap. Amit így interneten találtam, hogy a 3 hosszú sípolás, a bizonyos "3270 keyboard card" hibája. Ha minden igaz, a szám, a hibakódot jelzi...
2016. szept. 11. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!