Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendezvényen készült videofelv...

Rendezvényen készült videofelvétel, esetleg élő adás jogilag mennyire aggályos?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy egy nyári fesztiválon, koncerteken, sportmérkőzéseken telefonoddal készült pár perces felvételt - esetleg élő adást - megosztasz a közösségi oldalon. Ez mennyire elítélendő, esetleg törvénybe ütköző?
2016. szept. 10. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet aggályos. Az előadó belegyezése kell hozzá. Én az autóban filmeztem és ment a rádió a háttérben, zenével. Kaptam is felszólítást.
2016. szept. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát se facebookra se youtubera nem mehet ki amit mondjuk egy koncerten rögzítek? Ellenkező esetben milyen szankciókra számíthatok?
2016. szept. 11. 00:23
 3/8 anonim ***** válasza:
A YT leszedheti a hangot, a faszbúkot nem tudom. Ha az előadó tudni fog róla, perelhet.
2016. szept. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De van egy zenész barátom, holnap megkérdezhetem pontosan tőle.
2016. szept. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt megköszönöm! Csak azért kérdem mert rengeteg videó került feltöltésre mindkét helyre (melyek koncerteken készültek). Viszont ennek utóéletéről semmit nem hallani.
2016. szept. 11. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel elég sok videó kerül fel, és a hangadatbázisban nincsenek benne koncertek és fesztiválok, csak az eredeti hanganyag, ezért automatikusan nem veszik észre. De ha szerzői jogvédelem kiszúrja, akkor gond lehet. Jó esetben töröltetik.

A törvény szerint nem tekinthető továbbá szabad felhasználásnak a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra történő rögzítése (bootlegging: pl. mozifilm vetítésének videokamerával történő rögzítése vagy egy élő koncert rögzítése), még ha magáncélra is történik. Ha mint hírszolgáltatás kerül nyilvános megosztásra akkor sem lehet pl. a teljes számot feltölteni.

2016. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóképp tudom. Részben érintett vagyok a média területén, problémát sem szeretnék - de talán abból nem lesz gond, ha egyetlen percre jelentkezik be az ember a helyszínről.
2016. szept. 11. 12:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Az nem valószínű.
2016. szept. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!