Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudna segíteni, egy PC szerelő...

Tudna segíteni, egy PC szerelő, vagy programozó, tanácsadásban?

Figyelt kérdés

Elromlott a számítógépem, és mikor a szerelőm megjavította, azt mondta, csak alkatrészek mozdultak el, és újrarakta a gépem. Állítólag portalanított..., de mikor bekapcsoltam lefagyott, és megállt. Ezért kihúztam,és kiporszívóztam,rengeteg por volt benne még...

Mikor újraindítottam, ment rendesen 2 hétig,majd leállt és kattant egyet, majd mikor újra indítottam még 10x minden alkalommal egy kattanást hallottam, be is jött pár másodpercig, minden, de megint egy kattanás,abba maradt, és lefagyott... ugyan ez volt,

a baja, a javítás előtt! Mégsem találom a hiba forrását. A Kérdésem:.. aki profin ért a gépekhez, és hajlandó volna segíteni nekem, tanácsadásként, megtudná mondani, mi okozhatja a kattogó hangot? Mire lehet oda figyelni? Milyen megoldások lehetnek erre? Már így is sokat fizettem a javításért, és nem akarok feleslegesen pénzt kidobni, valakinek van tippje, mi lehet a hiba?



2016. szept. 12. 13:18
 1/5 SimkoL ***** válasza:
Kattanás majd lefagyás leginkább a merevlemez hibájára utal, esetlegesen lehet táp hiba is. Egy hibás táp képes kinyirni a merevlemezt ha kisebb feszültséget, áramot szolgáltat mint amire a HDD-nek szüksége lenne. Talán próbáld a HDD tápcsatlakozóját megmozgatni vagy átcserélni egy másikra.
2016. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kattanas amit hallasz valoszinuleg a leallo merevlemez hangja. Nezd meg hogy rendesen mukodik-e a cpu huto, hatha tulmelegszik es azert kapcsol le.
2016. szept. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így távolról nehéz ezt belőni, de valószínű a HDD hiba. Mentsd le az adataid, amíg még tudod! Amúgy nem jó ötlet porszívózni a gépet. Portalanításra a sűrített levegő a megfelelő!
2016. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az adatokkal nincs gond mert még szinte üres... nem rég volt szervizben, újra van téve, a gép. csak nem lehet bekapcsolni,mert kattan és lefagy
2016. szept. 12. 13:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat, érintkezés problémának tűnik! valami cpu vezeték a ludas, köszönöm...
2016. szept. 12. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!