Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mivel tudok html-t szerkeszten...

Mivel tudok html-t szerkeszteni (html emailt akarok küldeni)?

Figyelt kérdés
Full kezdő vagyok, igazából azt sem nagyon tudom, mi az és hogyan álljak neki. Tudna valaki valami egyszerű módot javasolni?
2016. szept. 14. 20:52
 1/4 tabaki ***** válasza:

Hááát, ennél azért többet elárulhattál volna. Bizonyos levelezőprogramokban az egyszerű szöveg helyett kérhetsz HTML-módot, ez formázási lehetőségekkel egészíti ki a szöveget. Máshol (gmail) ehelyett egyszerűen megnyomod a „Formázási lehetőségek” gombot.

Valódi HTML-oldalt akármivel (mondjuk Jegyzettömbbel is) tudsz szerkeszteni, de ehhez ismerned kéne az egyébként nem túl bonyolult HTML nyelvet. De ezt nem tudom, hogyan tudnád elküldeni, azon kívül, hogy csatolod az E-mailhez, ezért gyanúm, hogy nem ilyesmiről van szó.

2016. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gmaillel küldeném. Feltettem egy kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__80..

Itt mondták, hogy html emailt küldjek.. gyorsan megnéztem a google-ban, hogy egyáltalán mi az. Csak nem tudom, hogy álljak neki. Mivel a legegyszerűbb.

2016. szept. 15. 15:21
 3/4 tabaki ***** válasza:

Az a legegyszerűbb, ha képszerkesztőben megcsinálod az egészet, és a kész képet rakod a Gmail-üzenetbe -- NEM csatolmányként, hanem a piros nyíllal jelzett gombbal:

[link]


Az is lehetőség, hogy az egyéb gombokat is használva szerkesztgetsz össze formázott szövegekből és beszúrt képekből egy kis minidokumentumot, de ez szerintem bonyodalmasabb, és gyakorlat nélkül a végeredmény is bizonytalan. Mint föntebb említettem, ezt a Gmailben nem HTML-küldésnek nevezik (a technikai hátteréről fogalmam sincs, lehet, hogy a gyakorlatban mégis ugyanaz), de a másik kérdésedre az csak egy tipp volt, szerintem ne ragaszkodj hozzá foggal-körömmel.

2016. szept. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet!
2016. szept. 16. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!