Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A probléma: játszok 1 játékkal...

Péter002 kérdése:

A probléma: játszok 1 játékkal és nem mindig de egyre gyakrabban becsíkosodik a kép függőlegesen, és szó szerint mint "meghal a gép".1 játéknál van ez amit amúgy vinnie kéne simán a gépnek, próbáltam lejjebb venni a felbontást de így is. Tanácsok?

Figyelt kérdés

2016. szept. 18. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
A játékbeállításoknál kapcsold be a v-sync-et!
2016. szept. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát annak nem sok köze van ehhez.

Amúgy meg sem a játék címét, sem a videokártya típusát, sem a rendszeredet, semmit nem írtál le. Mit vársz?

2016. szept. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mivel 250 karakter a max elég csücskös lenne leírni magát a rendszert illetve a problémát.

Lineage 2 a játék.

A videokártya Asus HD7770 1GD5, 4GB ram, proci AMD phenom 2 magos, 125GB Kingston SSD(rendszernek), 2TB HDD, alaplapról most nem tudok semmit mondani csak, hogy Asus és nem régi.

Win 7 ultimate

Én az SSD-re gyanakszom, eddig is volt vele olyan baj, hogy biosban kellett bootolnom mert nem találta meg a rendszer az SSD-t

2016. szept. 19. 08:13
 4/8 anonim ***** válasza:
HDD sebesség? A LineAge II elég intenzíven igényli a gyors HDD-t. Oh, és legfrissebb videokártya drivert is tedd fel.
2016. szept. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Toshiba 2TB DT01ACA200

7200rpm

64mb data buffer

Sata 6gb/s

2016. szept. 19. 10:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez tipikus VRAM hiba.

Ha esetleg garanciális akkor vidd vissza a videókáryát. Ha nem akkor próbáld egy minimális növelni a feszültségét és a power target beállítást, vagy minimálisan csökkenteni a mag és memória órajelét.


Ha nem válik be akkor kezdhetsz gyűjteni egy új videókártyára. Ideiglenes megoldásként megsütheted (szó szerint) a videókártyára. De ennek rendesen olvass utánna. Ezzel nyerhetsz néhány hetet, esetleg hónapot.

2016. okt. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A probléma nem most kezdődött hanem már kb 1 éve, azóta is tökéletesen megy minden csak néha csinálja ezt a gép.

Én a processzorra gondoltam hibának, hogy nem bírja a rendszert futtatmi és így nem tudja a gép kihasználni a videokártyát sem.

Ha belépek egy combosabb játékba pl: farcry 3 a cpu használat azonnal felugrik 80-90% os igénybevételne míg a ram elvan kb 30-40% en.

2016. okt. 14. 09:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a RAM a hibás hanem a VRAM. Azaz a videokártya memóriája. Ha teszel fel egy képet a hibáról akkor kiderül, hogy ugyan arról beszélünk-e.
2016. okt. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!