Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha egy laptoptáska cipzárja...

Ha egy laptoptáska cipzárja megkarcolta a gépet, milyen jogaim vannak?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a pár hónapos gépemet (és a barátomét is, ha már itt tartunk) megkarcolta egy cipzáros tok (ugyanolyan modell) belülről. Mindkét oldalt, mindkét gépet, aho la cipzár vége van. Azt szeretném tudni, hogy miféle jogiam vannak ebben az ügyben, mire számítsak. Már kétszer megpróbáltak elküldeni e-mailben, hogy nem tudom bebizonyítani, a tok sértette meg, stb. Ha valaki esetleg ilyen helyzetben volt már, akkor tapasztalatot is szívesen várok :) Szép napot :)

2016. szept. 24. 18:10
 1/8 anonim válasza:
semmilyen, ha nem tudod bizonytani
2016. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi, buktad. Szokd a gondolatot, nem tudod bizonyítani a kárt, történet vége.
2016. szept. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bizonyítás alatt azt értem, nincs videófelvételem a táska belsejéről, ahogy a cipzár a laptopnak ütközik. Képem van a sérülésről, mindenki szerint nyilvánvaló (kivéve a gyártót), még az Apple szerint is. És a cipzár maga is rettentően karcos.
2016. szept. 24. 18:21
 4/8 anonim ***** válasza:
"Laptop"Miért fontos hogy karcos?Ezért biztos nem fogják kicserélni!Max ha hardver ügyileg van baj!
2016. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy ami nem a laptop gyártójának hibájából adódik (pl elszáll egy alkatrész 2 hónap után), az igazából a felhasználó által keletkezett hiba.


Nekem is van egy kis kopás a 10 hónapos gépemen, meg egy kis karc a matt kijelzőn (egyik sem tudom hogy keletkezett), felhívtam az üzletet, ahol vettem, és azt mondták, hogy sajnos ez nem garanciális probléma.


Ha nem most, idővel máshol lett volna karcos a géped, nem a cipzár miatt, hanem bármi miatt.

2016. szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Azért "fontos" hogy karcos, mert elég minimalista stílusú gép, ráadásul felső kategóriás, nem tetszik, hogy karcos, ennyi.

Nem a gép gyártójától, hanem a tok gyártójától szeretnék valamiféle kártérítést kapni, az teljesen nyilvánvaló, hogy a gyártónak az égvilágon semmi köze a sérüléshez. Azt is tudom, hogy előbb-utóbb megsérül akárhogy vigyázok rá, de nyugodtabb lenne a szívem, ha véletlenül odacsapom a polchoz és megkarcolom, mert az én voltam. :(

2016. szept. 24. 20:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a tok gyártója elutasít, akkor maximum perelni tudod őket, de abból nem biztos, hogy olcsón jössz ki. Nekem egy 600-700 Forintos Dell tokom van, eléggé made in kína az illata, úgy túl sokat nem is véd, nem érzem, hogy hú de nagy biztonságban van a gépem. Szóval ha a tok karcolgatná a gépemet, akkor perelhetném a Dell-t. És egy Dell-t beperelni... :)
2016. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én ezt a darabot 10 ezer forintért vettem, pont azért, hogy megvédje a félmilliós gépet, erre puff neki. :) Perelni nem fogok nekiállni egy német céget úgy, hogy külföldön élek, szóval örülnék neki, ha találnánk valami megoldást rá, legalább fizessék ki a skin-t, amit rendeltem, hogy eltakarjam a karcot. Ami aggaszt, hogy most mivel megsérült az éle, látom, hogy jön le egy kicsit a színezés a fémről.


Köszönöm a választ!

2016. szept. 24. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!