Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Steam miért ilyen drága?

A Steam miért ilyen drága?

Figyelt kérdés

Mafia 2 10 ezer?

Vampire Bloodlines 6 ezer?

A második egy 14 éves játék!


2016. okt. 3. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Mert a játékipar óriási hanyatlásban van. Minden túl van árazva. Én ezért nem veszek meg semmit. Kövezzetek meg, a számtech hanyatlása végett, minden túl van árazva. GTA V 50€+? Nem érdekel, hogy húde nagy map van benne, meg, hogy viszonylag jól néz ki, 20-at adnék érte. Évente megjelennek ugyanazok a sportjátékok, ugyanúgy néz ki 10 éve, ugyanaz a lényeg, és mindig 50€? Normálisak? Aki megveszi az sem normális, viszont a kiadóknál duplán nincs valami rendben.
2016. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A steam egy piac. Minden annyiba kerül mint amennyibe a készítő adja. Egyébként pár napja vettem meg a maffia 2őt 1500ftért, mert akciós volt
2016. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert az emberek megveszik úgy is. Ha nem vennék, hidd el, hogy nem kerülne annyiba.
2016. okt. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jó, de hát dobozosba meg 2000 forint a CD Galaxisban:D

Egyébként pont a GTA 5, ami megéri az árát, de az is ritka kivétel.Egyébként a sportjátékoktól nekem is hányingerem van meg úgy az egésztől.Megy a rizsa, tartalom meg nincs mögötte.

Ennél csak a sok hülye idegesítőbb, akik verik magukat, de azért csak megveszik a megjelenés napján.

2016. okt. 3. 18:56
 5/12 anonim ***** válasza:

1. Nem a szánalmas Magyar bérekhez igazodnak. A világ jobbik felén 4-5x annyit keresnek, ott nem számít ez drágának

2. Minden annyit ér, amennyit adnak érte

3. Manapság félkész játékokat adnak el, aztán apránként kiegészítőkkel adják el a lényeget újra.

2016. okt. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem érted.

Nekem nem azzal van a bajom, hogy több ezer forint, meg hogy alacsonyak a magyar bérek, hanem ezer éves játékok.

Régen 5 év után már egy ezresért megkaptad, most meg majdnem olyan drága, mint egy új.

2016. okt. 3. 19:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Játéktól is függ, kiadótól is függ. Egy Fallout 3 10 euro, egy Skyrim 15. Mindkettő újabb, mint a Vampire Bloodlines. És hát szerintem sokkal jobb is (persze amikor én vettem, nem ennyi volt :-) ).


Ha drágának találod, nézz szét máshol, nem kötelező náluk venni.

2016. okt. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Régen 5 év után már egy ezresért megkaptad, most meg majdnem olyan drága, mint egy új."


Dobozos játék esetén az üzletben a polcon lévő hely, a tárolás költsége magas, hiszen foglalja a helyet az új, kelendőbb termék elől. Ott lemegy az ár, hogy szabaduljanak tőle, és mást tegyenek a helyébe.


Digitális játéknak végtelen a példányszáma, plusz egy termék "tárolásának" a határköltsége gyakorlatilag nulla. Egyetlen dolog indokolja az árcsökkentést, mégpedig az, amit most te felvetsz, hogy az emberek igénylik. Ez viszont nem olyan erős kényszer, mint a bolti készletezés, így a kiadó maga döntheti el, hogy csökkent, vagy sem. Akkor érdemes csökkentenie, ha a felháborodás miatt annyira megcsappannak az eladások, hogy kisebb a bevétel, mint az alacsonyabb árú, normál értékesítés esetén lenne. (Ami egy ilyen régi játék esetén amúgy is jelentéktelen.)

2016. okt. 4. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1. Nem a játékok drágák, ti vagytok csórók. Az egyiken nem tudtok változtatni, a másikon igen.

2. Pont a sportjátékokat ekézitek? A FIFA, NFL, NBA2K bármelyik egyjátékos módjában több tartalom van, mint a single player játékok 90%-ában. Az NBA 2K16-ban 600 órám van, és a megnyitható cuccok felét sem sikerült még megszereznem.

2016. okt. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy telerakják sokféle elérhető cuccal, amit lehet jó érzés elérni, de mindben ugyanúgy az a cél, hogy x méterszer x méteres pályán minél több gólt, pontot, helyezést szerezz. Semmi nem újul, nem is újulhat, grafikailag ugyanaz, semmi drága nincs benne.


Akkor adják ki a FIFA-t 2015-ben, 2015-ös motorral, 50€-ért, de 2020-ig DLC (ingyenes, vagy pár euró) formájában hozzák az új szezont.


Az elérhető achivmenteket én is ki tudom találni, ez nem ér 50€...

2016. okt. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!