Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik érpárnak hova kell...

Melyik érpárnak hova kell mennie S/FTP kábel szerelésnél?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen CAT7 S/FTP fali kábelem: [link] [link] amit szeretnék egy ilyen [link] keystone modullal összeszerelni. A gondom az, hogy nem tudom a 8 közül melyik vezetéknek hova kell mennie. Van erre valamilyen szabvány?


Amit látok a keystone modulon, hogy vannak számok 1-8-ig, és vannak színkódok:


1 - fehér/zöld + fehér/narancs

2 - zöld + narancs

3 - fehér/zöld + fehér/narancs

4 - kék

5 - fehér/kék

6 - zöld + narancs

7 - fehér/barna

8 - barna


Ezen kívül az érpárok:

a - fehér & zöld

b - fehér & narancs

c - fehér & kék

d - fehér & barna


Úgy sejtem, hogy a narancs és a zöld felcserélhetőek, és a teli színekbe megy a színes kábel a félig fehérbe meg a párja. Szóval:

a -> 1,2

b -> 3,6

c -> 5,4

d -> 7,8


Elég drága volt a cucc, úgyhogy nem szeretném elcseszni, erősítsetek meg légyszives, hogy tényleg így kell bekötni!



2016. okt. 3. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a csatlakozót alulról (az érintkezők felől) nézed és a kábel felőli vége néz feléd, akkor balról jobbra a bekötési sorrent az, amit felsoroltál. Ha a zöldfehér kábellel indítasz, az az "A" bekötés, ha a narancsfehér kábellel, az a "B" bekötés. Mindegy melyiket használod, a lényeg, hogy a kábel két végén azonos legyen a sorrend (kivéve, ha keresztkábelre, crosslinkre van szükséged). Itt Magyarországon általában a B bekötés a használatos és a gyári kábelek nagyrésze is így készül, tehát:

- Narancsfehér

- Narancs

- Zöldfehér

- Kék

- Kékfehér

- Zöld

- Barnafehér

- Barna


Itt részletesebben is meg tudod nézni:

[link]


Ja, egyébként a kék és barna érpárt csak a gigabit használja, a 100Mbit-nek elég a másik két érpár.

2016. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Gigabit lesz, szóval mindenképp kell a kék meg a barna is. Ami fura, hogy a fali kábelen ha kihajtom, akkor az érpárok úgy vannak óramutató járásának irányába, hogy kék, sárga, zöld, barna. Szóval a kék meg a barna egymás mellett vannak, nem átlósan, ahogy a keystone modulon.
2016. okt. 3. 23:29
 3/4 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem a patch kábeleket, azokra rá van írva, legalábbis a 10G-sekre, hogy TIA/EIA-568-C.2 [link] Lényegében ugyanaz, mint amit leírtál. Barna-zöld-kék-sárga a sorrend a patch kábeleknél, szóval a T568B, amit használni kellene. Azért megnézem mindegyiket. Nem tudom, hogy ez számít e, vagy csak az, hogy a fali kábelen ugyanúgy legyen, mindenesetre azért igyekszem konzisztens lenni. Mindjárt össze is szórom, aztán beszerelem a falba. Remélem összejön. :-)
2016. okt. 4. 21:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni... Sikerült a szerelés, nem is olyan nehéz ez. :-) Az aljzat, amibe a keystone modul megy viszont 45°-os szögben van, aztán a kábel felfelé nem fér el emiatt a szerelődobozban. Rendeltem az USA-ból másik aljzatot, ami 90°-os, mert itthon sajna nem lehet olyanokat kapni, amik szabvány méretűek és 3-4 keystone modul beléjük megy. A max a 2 keystone modulos. Novemberre jön meg, addig meg kilóg a falból a kábel, azt kész. A lényeg, hogy működni működik. Kicsit szégyellem magam, hogy a világ másik feléről rendelek kütyüt, és a szállítás többe kerül, mit az áru, de nem tudok mit csinálni, napokig néztem az itthoni webshopokat, és semmi, itthon nem létezik a termék...
2016. okt. 12. 03:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!