Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meglehet azt csinálni, hogy...

Meglehet azt csinálni, hogy valaki rákeresel egy képre google segítségével, ne adjon ki találatot?

Figyelt kérdés
Nem lehet valamivel egy ilyen képet 'titkosítani'?
2016. okt. 3. 23:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Ne, senki ne gondoljon rosszra jézusom. xD
2016. okt. 3. 23:25
 2/6 ThodEE GoD ***** válasza:

Inkább csak nem értjük a kérdést :/


A képet valahova fel kell tölteni és van valami neve, jobb esetben vannak hozzá kereső szavak, ha kismacskát ufo néven töltesz fel akkor ugye nem lesz titkos de aki egy macskás képet keres sose fogja megtalálni.

2016. okt. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondol, amikor konkrétan a képet illeszeted be a keresősávba, nem a kulcsszavak alapján keresel képet.

Gondolom olyasmit akarsz elkerülni, hogy küldesz valakinek képet "magadról" (gy.k.: egy kevésbé ismert modellről) és ne tudja mondani, hogy "dehát ez nem is te vagy, mert googléban megtaláltam koppra ugyanezt a képet".

Erre nincs lehetőség.

2016. okt. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lajos54 ***** válasza:

Így van, ha már fent van valahol a neten egy kép, előbb-utóbb megtalálja a Google. Többek között azért is, mert (a keresés pontatlansága miatt) nem csak a teljesen azonos képeket dobja ki, hanem az eléggé hasonlókat is.

Ha azt szeretnéd, hogy senki ne találjon rá egy képre, akkor azt még az internet közelébe se engedd...

2016. okt. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Azt hittem valahogy meglehet a képet 'szerkeszteni' hogy 'inkognítóba' legyen az interneten.
2016. okt. 4. 14:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kimondottan a kérdéshez tartozik, de...


"ha kismacskát ufo néven töltesz fel akkor ugye nem lesz titkos de aki egy macskás képet keres sose fogja megtalálni."


Valójában a Google jó ideje képes felismerni, mi van egy képen, nem bízza kizárólag a kontextusra/metaadatokra (mivel azok gyakran nem azonosítják be megbízhatóan a kép témáját, míg egy öntanuló algoritmus igen).

2016. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!