Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudom megváltoztatni...

Miért nem tudom megváltoztatni a felbontást Linux OS en?

Figyelt kérdés
Feltettem a gépemre az openSuse 13.1 et és a monitorom felbontását nem tudom megváltozatni 800*600 ról valaki tudna segíteni?

2016. okt. 12. 00:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
A Linux fanboyok ilyenkor is írhatnának valami okosat, ne csak amikor a Windows ellen hangolva fényezik imádot rendszerüket..:D
2016. okt. 12. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%

VESA módot minden kártya tud driver nélkül. Ha ennél nagyobb kell, nézd meg, hogy a géped videókártyájának a drivere benne van-e a kernelbe, vagy külön tudod-e telepíteni. Ha nem támogatott, akkor ez van.

A linux egyik legnagyobb hátránya ez. Azért kell a gépet választani a linuxhoz sajnos.

2016. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Milyen videokártyád van? Intel és Nvidia kártyák tökéletesen működnek, utóbbinak van natív Linuxos és gyári nVidia drivere is. Ati kártyákkal néha akadnak gondok, AMD APU-k viszonylag problémásak.

Nem tudom Suse alatt hol találod, de keress olyat, hogy zárt driverek, vagy hasonló, ott megtalálhatod és telepítheted a drivert. De tényleg akkor tudok segíteni, ha tudom milyen videokártyád van.

2016. okt. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tom Benko ***** válasza:
78%
@1: Szoktak.
2016. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Tom Benko ***** válasza:
Videokártya? Képernyőinfó mit mond, mit tud? Milyen driver van telepítve?
2016. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Alain Delon ***** válasza:
Te kérdezted a másik openSUSE 13.1 kérdést is? Akkor ismét azt tudom ajánlani, hogy újabb verziót próbálj, mert abban újabb kernel van. Egyelőre a legfrissebb a Leap 42.1.
2016. okt. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen én voltam. :D Ez az első alkalmam a linuxal és még elég idegen a dolog. Megfogadom a tanácsod és felrakom a leap42.1-et.
2016. okt. 13. 18:48
 8/13 anonim ***** válasza:

De tanuld meg hogy nem létezik olyan hogy Linux OS.Én falra mászok tőle amikor kérdezik tőlem:Te Linuxot használsz?

Ilyen alapon az Android is Linux mivel az is a Linux kernelt használja,illetve az OSX meg BSD...

Linux az csak maga kernelmag.

2016. okt. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: Igen, a gyakorlott ember tudja, hogy a Linux az csak a kernel, de ha egy átlag embernek azt mondod, hogy Ubuntu, vagy Arch, vagy Debian, akkor csak néz ki a fejéből, hogy az milyen rendszer, de még ha GNU/Linux rendszer mondasz, azt sem értik.
2016. okt. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9.Ez így van.De nem is akarom mindenkinek elmagyarázni hisz abban a tudatban vannak operációs rendszer=Windows(a többség)csak legalább azok legyen tisztában akik ezeket az OS-ket használják.Az első válaszoló tipikusan ilyen csak épp nincs tisztában semmivel,hisz jelenleg azt is mondhatjuk hogy a Linux mindenhol ott van.(windows-ban is sok részen,egy Routeren,az Androidban stb.)
2016. okt. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!