Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol állíthatom be a Linuxon...

Hol állíthatom be a Linuxon hogy mikor pihenjen a képernyő?

Figyelt kérdés
Barátom javaslatára ubuntut tettem az új laptopomra, de még csak ismerkedem vele. Rácsatlakoztattam a külső tárolómat, mert ezt-azt át akartam másolni rá, de egy idő után elsötétül a képernyő - azt nem próbáltam (még) ki, hogy további idő után ki is kapcsol-e? Hol tudom beállítani, hogy ne sötétüljön el egyáltalán a monitor, a töltést végig lássam, éppen hol tart a dolog. A másik meg: amikor egy ideig nem használom az egeret, a képernyő elsötétül, de miután újra felélesztem egy kis moccantással, a nyíl már nem látható (rohadt idegesítő), aztán csak akkor látom újra, ha újraindítom a gépet. Tudom, hogy ez csak beállítás kérdése, de nem tudom még, hol kell ezt átállítani. Vagy miért van ez. Köszi.

2016. okt. 16. 13:59
 1/2 kata kata ***** válasza:
Jobb felső sarok>rendszerbeállítások>fényerő és zárolás.Itt beállítod a neked megfelelőt.
2016. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Megnézem.
2016. okt. 16. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!