Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha reset-elek Win 7 működése...

Ha reset-elek Win 7 működése közben, attól lehet baja a HDD-nek és a rajta levő adatoknak?

Figyelt kérdés

Nem poénból reseteltem be, hanem mert egyszerűen "lefagyott" a Windows, vagyis működött 1-2 funkciója, de nem lehetett se kilépni, se újraindítani, se semmi, nem reagált ezekre, és sehogyan sem tudtam máshogy újraindítani a gépet, csak reset-tel...

Még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy ilyen miért fordul elő nálam már 1 hónapon belül harmadjára? Esetleg valami vírus? Vagy mert nem update-elem a Windows-t? Vagy mi lehet az oka?

A(z esetleges) válaszokat előre is köszönöm!



2016. okt. 21. 18:06
 1/4 b4r4thg ***** válasza:

Ezer oka lehet, hogy miért fagyott le, ezt így nehéz megmondani. Ha tudsz nyitni egy feladatkezelőt, akkor lehet látszik valami, hogy melyik program a ludas.


HDD-nek bár kis eséllyel, de lehet baja resetnél.

De ha resetelni kell, akkor nem tudsz mit csinálni.

2016. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Ha tudsz nyitni egy feladatkezelőt, akkor lehet látszik valami, hogy melyik program a ludas."

Hát speciel ma reggel rendszerindítás után azonnal "lefagyott", vagyis bejelentkezés után egyből használhatatlan lett... A fagyást csak azért rakom " "-be, mert működött pár funkció (pl. lomtár, start menü, egér is ment), de programok nem indultak el és nem lehetett kilépni a rendszerből...


"HDD-nek bár kis eséllyel, de lehet baja resetnél."

Értem... Ha a HDD Sentinel azt írja, hogy 100%-os a HDD és nincs szükség beavatkozásra, akkor az azt jelenti, hogy megúszta?


"De ha resetelni kell, akkor nem tudsz mit csinálni."

Hát igen, ezért kéne rájönni az okára, hogy mitől lehet ez...


Mindenesetre köszönöm a választ, ment a zöld pacsi! :-)

2016. okt. 21. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:

A fagyás oka lehet vacak tápegység vagy instabil OC is.

(Próbaképpen megpróbálhatod a cpu feszültségét feljebb venni vagy az LLC (Load Line Calibration) beállítást magasabbra venni.A VGA teljesítményét pedig kicsit lejjebb. [~10%] pl. MSI afterburner-el. (core clock;memory clock)

2016. okt. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát ez nekem így kínai... :-S Mi az az OC? És hogyan tudnám ezeket a beállításokat megváltoztatni?

Amúgy régi gép ez már, több mint 8 éve vettem, és például az elem (ami az órát tárolja) már úgy "le van merülve", hogy minden bekapcsolás után szinkronizálnom kell a gép óráját a nettel... De amíg nem muszáj, addig nem akarok új gépet venni, mert amire kell nekem, arra jó...

2016. okt. 22. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!